LIVIN´ BLUES

XXVIII. ročník festivalu blues a rhythm´n´blues

účinkujú:
Her Memories
Sitra Achra 
Krokoband

Broňo Dobrota & Blues Rules
Beans & Bullets

ZVA 12:28 Band

Už po 28-krát sa stretnú priaznivci bluesu a rhythm and bluesu na najväčšom bluesovom podujatí na Slovensku - festivale Livin´ Blues. Nakoľko sa ho nepodarilo realizovať ani v pôvodnom termíne 14.3.2020,ani v náhradnom 7.11.2020,organizátori sa pokúšajú ho pokúsili zrealizovať takmer presne po roku  - v sobotu 20.3.2021.Ani tento termín nevyšiel, a preto je tu pokus o ďalší termín Na podujatí hádam  privítame v sobotu 12.júna 2021 šesticu hudobných skupín s hudobníkmi od Veľkej Británie, Senegalu cez Čechy, Slovensko, Rakúsko až domov zo Slovenska.

Her Memories
HER MEMORIES patrí medzi mladú slovenskú blues-rockovú generáciu. Kapela vznikla v roku 2017 v Bratislave, pôvodne ako trio. V priebehu rokov kapela vystriedala viacero členov. Okrem stálych členov, gitaristu a speváka Martina Tomášika a Petra Garaja (bicie), sa vám na Livin´ Blues 2021 Her Memories predstavia spolu s basgitaristom Jakubom Kolesárom, s ktorým tvorili pôvodné trio. Her Memories sa venujú autorskej tvorbe, v ktorej miešajú prvky moderného blues, soulu a rocku. V októbri roku 2019 vydali svoj debutový singel Unbeliever. Pravidelne koncertujú na domácich festivaloch a v kluboch. Medzi ich najväčšie úspechy patrí okrem iného aj výhra v súťažnej prehliadke Jazz Blues Jamboree 2019, no najmä výhra v celoslovenskej súťažnej prehliadke Slovakian Blues Challenge 2019, vďaka ktorej budú reprezentovať Slovensko na European Blues Challenge 2022. Momentálne pracujú na vydaní debutového albumu s názvom Standing on the Sun, ktorého vydanie očakávajú na jeseň tohto roku.

Martin Tomášik (spev, gitara)
Jakub Kolesár (basgitara)
Peter Garaj (bicie)

https://www.facebook.com/hermemoriesband/

 

 

Sitra Achra
Blues, funk, soul, swing, reggae, hillbilly. Fúzie. Aj týmito slovami by sa dala charakterizovať tvorba jedinečnej formácie Sitra Achra. Toto sexteto tvoria muzikanti s mnohoročnými skúsenosťami a slovenskému publiku ich netreba osobitne predstavovať. Na festivale sa predstavia v kompletnej zostave.

Erich “Boboš“ Procházka – spev, ústna harmonika
Pišta Lengyel – gitara
Martin  Gašpar – basgitara
Martin Wittgruber – klávesy
Roman Turtev – bicie
Martin Zajko - gitara

 

https://www.facebook.com/SITRA-ACHRA-284569585365489/

Beans & Bullets
vznikol v roku 2012 ako kapela zložená z osvedčených muzikantov. Absolvovala prvé vystúpenia ešte v podobe power tria (VOC+harm/GTR/DR), následne v roku 2014 získala ocenenie (II. miesto) na súťažnom festivale autorských kapiel FAMAT. Po tvorivej prestávke v rokoch 2016 a časti 2017 Beans & Bullets štartuje nanovo, tentoraz v podobe kvarteta v obsadení: Kubo: VOC a harmonika, Mišo: GTR, voc, Milan: BS, voc, Peťo: DR, voc

V roku 2019 kapela presvedčila porotu aj obecenstvo súťažnej prehliadky kapiel Blues Aperitiv 2019 v Šumperku, získala postup na medzinárodný festival Blues Alive, a zároveň cenu publika. Repertoár B&B tvoria v prevažnej väčšine autorské skladby s charakteristickým a energickým zvukom starého i moderného blues. Underground v moderných šatách, neobvyklé aranžmány a hlavne poctivý naživo hraný blues ovplyvnený funkom, southern rockom a hardrockom. Popri autorských skladbách má kapela v playliste niekoľko významných skladieb, vždy precízne upravených a prezlečených do vlastných šiat.

Kubo Daniš - spev, harmonika
Mišo Mandák - gitara, spev
Milan Klenovský - basgitara, spev
Filip Paulo - bicie, spev 

https://www.facebook.com/beansandbullets

Broňo Dobrota & Blues Rules
Bratia Dobrotovci sa v zrelom veku rozhodli svoju lásku k blues sprostredkovať poslucháčom vytvorením formácie Broňo Dobrota & Blues Rules. Spoločníkmi v tomto projekte sa stali: Roman Náter- basová gitara, spev, Jakub Valíček - bicie a Roman ,,Ramon" Ziaťko - dobro. Kapela hrá cover verzie bluesových a bluesom ovplyvnených interpretov a je stálicou bratislavskej klubovej scény. 

Broňo Dobrota - gitara, spev
Peťo Dobrota - klavír
Roman Náter - basová gitara, spev
Roman "Ramon" Ziaťko - dobro
Jakub Valíček - bicie 

https://www.facebook.com/kapelabluesrules/

Krokoband
Kapela vznikla na jeseň v roku 1983. Prešla časom personálnymi zmenami, vystriedalo sa v nej veľké množstvo hudobníkov a je potešiteľné, že niektorí jej členovia stále aktívne muzicírujú, občas sa stretnú a pod značkou Krokobandu aj príležitostne vystupujú. Dnešná verzia Krokobandu sa datuje od roku 1992 a hrá ako trio v zostave Peter Vasil Modranský - gitara, Vlado Šmidt - basa a spev a Maťo Oros - bicie. Na Livin Blues vystúpi v tomto zložení už po piaty krát. Repertoár tvoria vlastné skladby a s radosťou interpretovaná muzika Led Zeppelin.

Peter Vasil Modranský - gitara
Vlado Šmidt - basa a spev
Maťo Oros - bicie

 

https://www.facebook.com/krokoband

ZVA 12:28 Band
V roku 2021 uplynie 31 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely. Jej zostavu tvorí tím okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka. O basový kontrapunkt sa mu počas celej existencie kapely stará brat Ladislav Červenák a rytmicky mu už 17 rokov kryje chrbát hráč na bicie nástroje Peter Krško.
Svojrázna kapela má na svojom konte doteraz tieto čisto autorské albumy: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Všetky štyri tvorí živelná, vtipom predýchaná bluesová reflexia bežného života. Kapela sa výrazne vymyká z typického blues-rockového klišé a v jej hudobnom jazyku nájdete aj prvky čerpajúce zo slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka píše sám život a sú umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom a samozrejme zmyslom pre humor. ZVA 12-28 BAND je opakovane víťazom verejného hlasovania na portáli Bluesmusic.sk v kategórii Najobľúbenejšia skupina v roku ... 2016, 2017, 2018, 2019 ...

Norbert Červenák – gitara, spev
Ladislav Červenák – kontrabas
Peter Krško – bicie nástroje 

http://www.zva12-28band.sk/sk/band/

 

Blues Alive 2019

 

Ja som kultúra 2020 ZVA 12-28 BAND, Gypsy Jazz SK

Zmena programu vyhradená

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov
festival podporil Fond na podporu umenia

 

Dom kultúry Lúky

  26.06.2021 | 16.30 - 24.00

  Hudba

 12 €

LIVIN´ BLUES

Podobné podujatia