FanASIA 2024

FanAsia je (pop)kultúrny festival zameraný na šírenie ázijských kultúr.

Aj v roku 2024 sa môžete tešiť na jeden z vašich obľúbených ázijských festivalov!~

S radosťou vám oznamujeme, že festival FanAsia (predtým Nipponfest & Hangukon) sa v roku 2024 opäť vráti v predĺženom formáte dvoch dní~

Kedy? ---> 8.-9. jún 2024
Kde? ---> DK Zrkadlový háj, Bratislava

Na čo sa môžete tešiť?
- prednášky
- workshopy
- súťaže (Kpop, Cosplay, ...)
- vystúpenia
- tematické predajné stánky
- zaujímaví hostia
- skúšanie tradičných odevov
a mnoho ďalšieho...

Čo pribudne ako nové?
- okrem tradičnej japonskej a kórejskej programovej línie, pribudne aj nová - "ázijská programová línia", ktorá ponúkne mix programových prvkov zameraných na krajiny ako Vietnam, Čína, Thajsko, ...

Náš festival funguje od roku 2011 kedy pod názvom Otakon zastrešoval iba japonskú kultúru. V roku 2012 sme zmenili názov na Nipponfest a pridali sme kórejskú sekciu známu pod názvom Hangukon. Festival vystupoval pod spojeným názvom Nipponfest & Hangukon do jesene 2023, kedy sme sa rozhodli festival opäť premenovať a to na FanAsia. Táto zmena so sebou opätovne priniesla rozšírenie programovej línie festivalu o ďalšie ázijské krajiny. Od roku 2024 sa tak naši návštevníci môžu tešiť až na 3 hlavné programové sekcie a to Japonsko, Kórea a Ázia.

Na našom festivale sa návštevníci už tradične môžu tešiť na rôzne prednášky, workshopy, súťaže (Cosplay, K-pop, …) či vystúpenia s ázijskou tématikou. Na festivale sa taktiež pravidelne striedajú rôzne predajné stánky s ázijskou kozmetikou, merchom, jedlom, či tvorbou lokálnych umelcov. Návštevníci si tiež môžu vyskúšať tradičné japonské a kórejské odevy a následne sa v nich zadarmo odfotiť vo foto kútiku.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť skôr pokojným chvíľkam, bude k dispozícií kaviareň, čajovňa a rôzne spoločenské hry.

Festivalová sobota bude už tradične ukončená afterparty, ktorá sa bude niesť v japonsko-kórejskom duchu, blízko vlakovej stanice v našom obľúbenom podniku Dungeon Pub.

Fotky z roku 2023

FB event

Oficiálna stránka

Dom kultúry Zrkadlový háj

  08.06.2024 | 10:00 - 22:00

  HUDBA, KOMUNITNÉ AKTIVITY, WORKSHOPY

 30 - 45 €

FanASIA 2024

Podobné podujatia