POP-HIT 2024 Prihláška

Prihláška do okresnej súťaže v populárnej piesni POP-HIT 2024.

Kultúrne zariadenia Petržalky vás pozývajú na 27. ročník okresnej súťaže v populárnej piesni POP-HIT 2024 adresovanej pre žiakov základných škôl, stredných škôl a dospelých.


PODMIENKY SÚŤAŽE:
Súťaž je delená do kategórií:
I. kategória 6 - 9 rokov
II. kategória 10 - 12 rokov
III. kategória 13 - 15 rokov
IV. kategória SŠ a dospelý

Súťažiaci si zaistí vlastný hudobný doprovod /gitara, klavír, keybord.../, prípadne vlastné CD len s hudobným podkladom /bez spevu/.

Súťažiaci si do súťaže vyberú 2 skladby:
1. povinná skladba so slovenským textom
2. skladba podľa ľubovoľného výberu

Súťaž hodnotí odborná porota podľa nasledovných kritérií: intonácia, výraz, spevácka technika, pohybový prejav, vizuálna stránka vystúpenia /možnosť využitia tanečníkov, vokalistov/.

Do prihlášky uveďte aký hudobný doprovod súťažiaci využije.

Prihláška na stiahnutie TU.

Prihlášky zasielajte na adresu:
Marta Droppová, CC Centrum, Jiráskova 3, 851 02 Bratislava,
alebo e-mailom na adresu: marta.droppova@kzp.sk do 31.5.2024.

Súťaž sa uskutoční vo veľkej sále Domu kultúry LÚKY na Vígľašskej 1.
Semifinále 20.6.2024 od 10,00 hod.
Finále 20.6.2024 od 17,00 hod.

Víťazi v obvodnej súťaži budú odmenení vecnými cenami, diplomami a zúčastnia sa vystúpení v programoch organizovanými Kultúrnymi zariadeniami Petržalky.

Tešíme sa na vašu účasť.

Bližšie informácie osobne:
CCCentrum, Jiráskova 3,
e-mailom: marta.droppova@kzp.sk
telefonicky: 0917 711 086 – p. Droppová

Súťaž POP - HIT vznikla ešte v minulom storočí - v roku 1993 - ako súťaž v imitácii známych hlasov a tvárí hudobnej scény ako našej, tak zahraničnej. Prvé tri ročníky tejto „playback show“ sa stretli s veľkým záujmom medzi deťmi a mládežou. Začiatky živého spevu boli náročné najmä z technického hľadiska, pretože skladby nahraté ešte na kazetách bolo dosť náročné spracovať a získať len hudobný podklad. Našťastie technika napreduje, a problémy sa už objavia sem-tam.

Súťaž sa organizuje raz ročne, a to v 4 kategóriách podľa veku, pričom poslednou kategóriou sú stredoškoláci a dospelí.

Porotu tvoria známe osobnosti hudobnej scény, hudobníci, skladatelia, speváci, aj hudobné skupiny. V porote si už „zahviezdili“ skupiny HEX, Maduar, speváci Jana Kirschner, Robo Papp, zosnulý Marián Kochanský, Marek Kochanský, Peter Luha, Erik Boboš Prochádzka, Jana Krajčovičová, Gabika Csinová, Oto Kolman a mnoho ďalších osobností z populárnej hudobnej scény.

Najdlhšie si v tejto súťaži zaporotoval hudobník – bubeník, skladateľ, líder kapely DIVISI, bývalý člen ženskej kapely MADAM, kapely Soni Horňákovej, zabubnoval si aj s Pražským výběrem, s Elánom a mnohými ďalšími kapelami. Vlado „Brcho“ Kaňak! V porote už zasadli aj naši bývalí súťažiaci: Denis Lacho zo Superstár a Dominika Šuľáková z Hlasu Československa.

Fotografie z 26. ročníka POP-HIT 2023

Partner súťaže:

Najbližšie podujatia