VÍKEND PRIATEĽSTVA

Téma spriaznenosti kultúr strednej Európy

Piatok 30. 7. 2021

POCÍŤ RÓMSKU HUDBU / Feel the Roma music
19:00 | DK Zrkadlový háj

Projekt multižánrového hudobníka a speváka Marca Pilla a skupiny Jána Berkyho Mrenicu prináša obrovskú energiu a vášeň do hudby, ktorá nesie vplyvy rómskej hudby celého sveta.

Skladateľ, aranžér, cimbalista, spevák a gitarista Marco Pillo sa narodil v roku 1975 v Šali. Už ako trinásťročný pôsobil v komornom orchestri A. Móžiho, s ktorým koncertoval po Európe. V Španielsku študoval hru na gitare a prenikal do krás španielskeho flamenca. Chceme sa s týmto projektom uchádzať o priazeň multikultúrneho publika na celom území SR. Marco Pillo má široký diapazón hudobných štýlov a preto je jeho hudba zvlášť zaujímavá.

Pocíť rómsku hudbu a exkluzívni hostia. V DKZH to bude známy a vyhľadávaný český, svetovo uznávaný hudobník, multi-inštrumentalista, skladateľ, kapelník, hráč na zobcovu flautu, saxofón a píšťaly, ale aj hudobný pedagóg a osvetár, Jiří Stivín /ČR/

Účinkujú:
Ján Berky Mrenica / husle
Marco Pillo / gitara, spev
Michal Bugala / gitara
Janczi Rigo / kontrabas


LETNÉ KINO - NEMÉ GROTESKY
21:00 | DK Lúky

PSÍ ŽIVOT
Ch. Chaplin, USA, 1918, MP, 40 min.
Charlie Chaplin v legendárnej úlohe tuláka, ktorý spí na ulici, nemá čo jesť a zažíva samé útrapy. Jeho život se náhle zmení, keď zachráni opusteného psa Scrapsa. Stanú sa najlepšími priateľmi a spoločně sa pretĺkajú mestom. Raz sa vyberú do baru, kde sa tulák zamiluje do peknej speváčky. Bohužiaľ je však z baru vyhodený, pretože nemá peniaze. Nepríjemnú situáciu mu pomôže vyriešiť jeho verný priateľ Scraps, ktorý vyhrabe peňaženku, a tak sa spolu môžu vydať dobyť späť srdce milovanej ženy. 

Sobota 31. 7. 2021

Orchester Bendő / RETROCK PARTY BAND
19:00 | exteriér DK Zrkadlový háj

Orchester Bendő

A Bendő zenekar 1994-ben alakult meg Felsőszeliben a Mátyus Néptánccsoport kísérőzenekaraként. 1995-ben kibővült, és elnyerte mai felállását: Bugár Zoltán prímás, Mészáros Sándor brácsás, Molnár Imre bőgős, Mórocz Gyula cimbalmos és  Szabados Zsolt fúvós személyében. A zenekar magyar népzenét játszik, több néptánccsoportot kísér Galánta környékén, valamint Magyarországon is. Koncertekkel és táncos műsorokkal beutazták nemcsak Szlovákiát, hanem eljutottak Európa sok országába is.

Orchester Bendő vznikol v roku 1994 vo Felsőszeli ako sprievodná kapela Mátyusovej ľudovej tanečnej skupiny. V roku 1995 sa rozšírila a získala svoju súčasnú zostavu: primáš Zoltán Bugár, hráč na violu Sándor Mészáros, cimbalista Gyula Mórocz, dychový nástroj Zsolt Szabados a basgitarista Imre Molnár.
A ako strávila kapela posledné štvrťstoročie? S množstvom hudby, množstvom koncertov po celej Európe a za sprievodu tanečných skupín. Od samého začiatku je Bendő stálou sprievodnou kapelou Béri Balogh Dance Ensemble z Körmendu. V našom užšom susedstve príležitostne spolupracuje s niekoľkými tanečnými skupinami, ako sú Varsás v Alsószel, Mátyus a Höcögők vo Felsőszel, Muskátlis v Királyfe, Nádos v Nádszeg, Kacaj v Galante a Slnečnice vo Viedni. 
VIDEOUKÁŽKA

RETROCK PARTY BAND

A zenekar 2014- től működik, az első évben férfi énekessel, főleg magyar rockzene volt a repertoárban. Később egy lány foglalta el a fronteber szerepét, és a repertoár is változott. Magyar, szlovák és angol slágerek egészítették ki a dalok listáját, ami így rendkívül változatos lett. A rockzenétől a mulatósig minden belefér. Az évek során egyre sűrűbb a program, nem csak hazánkban, de renszeresen kapunk meghívást Magyarországba és Csehországba is. Hirdetjük, hogy ez igazi élőzenét nem tudja helyettesíteni a ma oly felkapott karaoke produkció.

Formácia vznikla v roku 2014 na začiatku ešte so spevákom, ktorého za necelý rok vymenila speváčka. Obsadenie je gitara, basová gitara, bicie, klávesové nástroje a samozrejme spev. Okrem bubeníka spievame všetci, či už vokály alebo sólo. Repertoár kapely je zameraný na tanečné eventy a čerpá zväčša zo skladieb oldies, čo naznačuje aj jej názov - RetRock Party Band. Spievame v maďarčine, angličtine, slovenčine a češtine.

Nedeľa 1. 8. 2021

O KARKULKE, ALEBO VYČISTIME ROZPRÁVKU - Divadlo Dunajka
10:00 | DK Lúky KOMUNITNÁ ZÁHRADA
17:00 | DK Zrkadlový háj
Klasická rozprávka o Karkulke, alebo keď chcete o Červenej čiapočke, ktorú poznajú deti po celom svete.
Táto bude však trochu iná, ale nebude v nej chýbať krásna Mozartova melódia z Malej nočnej hudby. 


RONJA* Acoustic
18:00 | DK Zrkadlový Háj

Erdiger Soul, freakiger Pop und R&B vom Feinsten!
RONJA* verkörpert Weiblichkeit & Sinnlichkeit pur auf der Bühne, spielerisch nutzt sie ihren Stimmumfang und nimmt sich die musikalische Freiheit, die sie gerade braucht. Mit ihrem Mann Pavel Shalman auf der Geige und Boki Radenkovic an der Gitarre und dem Akkordeon spannen sie als Acoustic Trio einen intimen Bogen zwischen R&B, Soul & Acoustic Pop.
Mit ihrer Single “Love to you” verzaubert die Singer/Songwriterin mit samtig weicher Stimme, romantischen Lyrics und exklusiver Akustik-Besetzung. Zu sehen waren sie u.a. beim Ferrara Buskers Festival in Italien, beim Limmitationes-Festival im Burgenland, beim Musikalischen Adventkalender & im Jazzclub ZWE in Wien, im Babü Wolkersdorf in Niederösterreich und auf vielen anderen Bühnen. Für das Symposium „Kinderarmut und Bildung“ der Volkshilfe Wien komponierte RONJA* eine eigenen Songreihe und setzte sich intensiv mit der Thematik armutsgefährdeter Kinder in Österreich auseinander.
Die charismatische Singer/Songwriterin aus dem steirischen Salzkammergut und Wurzeln aus dem südlichen Burgenland präsentiert Eigenkompositionen und neu arrangierte Covers mit souligen, poppigen Vocals, funkiger Gitarre, groovigem Akkordeon und jazziger Violine. Eines steht fest: Mit dieser Räuberstochter wird Ihnen bestimmt nicht fad!

RONJA * stelesňuje na pódiu čistú ženskosť a zmyselnosť. Manžel Pavel Shalman na husliach a Boki Radenkovic na gitare a akordeóne. Akustické trio vytvára intímny oblúk medzi R&B, soul a akustickým popom. So svojím singlom „Love to you“ očaruje speváčka a skladateľka zamatovo hebkým hlasom.

RONJA * zložila vlastnú sériu piesní  
Intenzívne sa zaoberala problematikou detí ohrozených chudobou v Rakúsku.

LETNÉ KINO - 66 SEZÓN
20:00 | Artkino za zrkadlom

Štylizovaný dokumentárny film režiséra Petra Kerekesa v kondenzovanej forme vypovedá o 66-tich sezónach Starej plavárne v Košiciach. Celý príbeh dejín tohto miesta ľudských stretnutí rámcujú obrazové spomienky režiséra na svojho starého otca. S jemným nádychom nostalgie sa Kerekes pokúša zrekonštruovať obraz o jeho námorníckych snoch, a túto líniu podporuje a obohacuje aj rozprávanie režisérovej starej mamy. Naratívny tok filmu však nie je koncentrovaný len na túto tematickú vrstvu, rozrastá sa do rôznorodých rozprávačských potuliek, ktoré sú súčasťou spomienok viacerých postáv, ich životných osudov – príbehov. Prostredníctvom nich snímka prezentuje aj drobné črty z obdobia komunizmu, neopomenie holokaust či iné udalosti 2. svetovej vojny. Napriek tomu, že sú do mozaiky filmu vsadené aj úlomky z tragických udalostí histórie, pôsobí snímka uvoľnene a vtipne, slovami režiséra – „hravo“.

Pripravili sme pre vás registračnú permanentku, zakúpením ktorej máte voľný vstup na všetky podujatia Kultúrneho leta v Petržalke 2021.
Registračná permanentka pre 1 osobu na mesiac | 5 €
Rodinná registračná permanentka na mesiac | 10 €
(max. 5 členov rodiny)
Nakoľko sú hromadné podujatia povolené len v obmedzenom počte, kúpou permanentky vám nezaručujeme miesto na podujatí, preto vám odporúčame prísť v dostatočnom predstihu.
Prosím, uložte si zakúpenú permanentku pre jej opätovné použitie na všetky podujatia v rámci mesiaca júl alebo august. Kúpou permanentky prehlasujete správnosť vyplnených kontaktných údajov. Ste si vedomý, že v prípade potreby ste schopný kontaktovať všetkých členov rodiny, pre ktorých kupujete rodinnú permanentku. Z dôvodu pandemickej situácie, prosíme, o dodržiavanie platných opatrení pre región Bratislava (viac info na kulturnysemafor.sk).

Tešíme sa na vás!
Zmena programu vyhradená!

Iné podujatia

  30.07.2021 | 19:00 - 22:10

  Hudba, Pre deti, Iné, Film

 5 € - permanantka

VÍKEND PRIATEĽSTVA

Podobné podujatia