VIANOČNÁ PETRŽALKA / VOISING

Nádherné hlasy a harmónia vokálnej skupiny Voising nám prinesú tú pravú atmosféru vianočných sviatkov.

Voising je slovenská a´cappella vokálna skupina, spievajúca prevažne populárne piesne svetových, ale i slovenských hviezd, bez použitia hudobných nástrojov.

V repertoári Voising nájdete aj jazzové štandardy či skladby klasickej hudby.

Skupinu tvoria:
Katarína Fojtíková (soprán)
Milena Čief Majerová (alt)
Veronika Oláhová Šebeňová (alt)
Viktor Nižník (tenor)
Rado Tomeš (bas)
Tomáš Benjamín Nižník (beatbox – vokálne perkusie)

A´cappella Voising vznikla v septembri 2018, keď nadviazala na niekoľkoročnú spoluprácu jednotlivých členov v rôznych vokálnych zoskupeniach (účinkovanie
v Divadle Andreja Bagara v Nitre v predstaveniach Gazdiná roba (2014-2017), Jánošík (2017-2018), ale aj realizácia slovenského dabingu v rozprávkach ako Hľadá sa Dory (2016), Kráska a zviera (2017), Coco (2017), Piadinôžka (2018), Návrat Mary Poppins (2018), Ralph búra internet (2018).

Už v začiatkoch svojho pôsobenia sa skupina Voising zúčastnila medzinárodného a´cappella festivalu Zoom+, zborového festivalu v Chorvátsku a Czech Choir Festival v Hradci Hrálové, kde jej členovia absolvovali vokálny workshop s hviezdou a´cappelly King´s Singers – Paulom Phoenixom.

V roku 2018 tiež účinkovali na odovzdávaní filmových cien IGRIC v televízií RTVS, či v relácii Chart Show, kde uviedli a´cappella verziu známej piesne skupiny Maroon 5 – Sugar. Odvtedy Voising odspievali desiatky koncertov doma i v zahraničí.

http://voising.sk/

Exteriér

  11.12.2022 | 18:00 - 19:00

  HUDBA

VIANOČNÁ PETRŽALKA / VOISING

Podobné podujatia