RAPER SLOVENSKÝ - AD REVIDENDUM 2023

Stretnutie slovenských raperov pri príležitosti celosvetového 50. výročia Hip-hop-u.

raper Slovenský - Ad revidendum 2023_line-up_harmonogram

17:00 - 18:00  prednáška – 30. rokov slovenského rapu (Škrupo & Tono S.)

18:00 - 19:00  slam poetry

19:00 - 20:00  djs sets & slideshow

20:00 - 20:30  open mic

20:30 - 21:00  breakdance – xy crew

21:05 - 22:00  koncert – Tono S. kapelou

__________________________________________________________________________________

21:00 - 21:05  gruppen foto

sprevádzač: Robo Yurichek

__________________________________________________________________________________

prednáška – 30. rokov slovenského rapu
30 rokov Slovenska, 3 dekády slovenského HIP-HOP-u. Popri 50-tych narodeninách tohto, už nie najmladšieho a v súčasnosti jedného z najpopulárnejších hudobných žánrov a zároveň bohatej svetovej urbánnej subkultúry môžeme hovoriť o jeho okrúhlej tridsiatke na Slovensku. Vedeli ste napríklad, že s rapom koketovali slovenskí popoví hudobníci už pred ,rokom 1993? A viete čo? Vyskúšajte si svoj prehľad priamo počas prezentácie. Prierez začiatkami, vývojom, popularizáciou až po súčasný stav žánru vám interaktívnou formou naservíruje dvojica Tono S. a Škrupo.

Škrupo
Martin Škorupa alias Škrupo je spevák, hudobník, zvukový majster. Vystupuje vo viacerých hudobných formáciách a zároveň aj ako sólo hudobník, či DJ. Supportuje mnohé kapely a umelcov. Pôsobil tiež ako moderátor v radioshow, v internetovom rádiu a videoblogoch.

Momentálne vyšlo jeho EP s názvom Šuflík, ktorý nájdete na všetkých streamovacích platformách.

Tono S.
Rapper, selektor, dramaturg a moderátor HIP-HOPového rádio špeciálu Bez Pózy_FM. Okrem sólo rapu pôsobí v due ULTRAZVUK s rapperom Vecom a je súčasťou formácie GR TEAM.

____________________________________________________________________

SLAM POETRY ~ improvizovaná autorská poézia ~
Súťaž Poetry Slam založil na začiatku 80. rokov minulého storočia Marc Smith v americkom Chicagu a odvtedy si získala obrovskú popularitu v rôznych mestách sveta.

Podľa medzinárodných pravidiel má každý súťažiaci maximálne 3 minúty na to, aby predniesol svoje pripravené i úplne improvizované diela, nesmie však používať žiadne rekvizity, kostýmy a hudobné nástroje. Hodnotiť ho bude porota, tá je vždy vybraná z prítomného publika. K súťaži patria i búrlivé reakcie ostatného publika, ktoré tak získava šancu vyjadriť svoj názor i ''nenápadne'' ovplyvniť hlasujúcu porotu.

Tentokrát bude forma prezentácie: slam & slammers.

Vanessa Kocsisová ~
Naty ~
Marián Psár ~
Potopa Baša ~
Bedňa ~
Ondrej Sova ~
Mišo Kováč ~

____________________________________________________________________

djs sets & slideshow

Ajvy
Ivan Satury alias Ajvy je hip-hopový producent z Bernolákova. Jeho primárnou činnosťou je tvorba podmazov pre MCs. Inšpiruje sa old school hip-hopom, soulom, rnb.

& slideshow – collection of visuals from Hip-Hop community

____________________________________________________________________

open mic – Rap na Lúkach

Rap na Lúkach
Rap na Lúkach podporuje originálnu hip-hopovú kultúru a filozofiu.

Rap na Lúkach je pre ľudí a dáva ľuďom príležitosť odprezentovať svoj uvedomelý rap. EMCEEs majú priestor pre autorské texty, do vlastného podmazu (beatu / živého doprovodu / beatboxu), samplu alebo bez hudby (acapella / slam).

Rap na Lúkach má byť o EMCEEs, ktorých texty majú výpovednú hodnotu, EMCEEs, ktorí sa vo svojich textoch konštruktívne zaoberajú sociálnymi, kultúrnymi, politickými, historickými, ekonomickými, vzdelanostnými témami a témami filozofie a rozvoja hip-hopu.

Zámerom a cieľom je podporiť a oceniť autorskú tvorbu.

____________________________________________________________________

breakdance – xy crew

S3T KIDZ
Tanečná škola S3T KIDZ pre deti od 6 do 18 rokov vznikla v roku 2006. Spustili aj projekt predškolskej pohybovej prípravy pre deti od 3 do 6 rokov, ktorej cieľom je vzbudenie záujmu o tanec, rozvoj rytmického cítenia a všeobecný rozvoj pohybových schopností. Škola sa systematicky venuje vyhľadávaniu a podpore tanečných talentov.

Žiaci tanečnej školy sa pod profesionálnym vedením tanečných pedagogógov, choreografov a trénerov pripravujú na vystúpenia a nacvičujú originálne choreografie na tanečné súťaže v rôznych štýloch street dance - HIP‐HOP, BREAK DANCE, POPPIN, WAACKIN a DANCEHALL. Neoddeliteľnou súčasťou tréningov je aj freestyle – voľná tanečná improvizácia – a deti sa pravidelne zúčastňujú aj battlov – tanečných súbojov.

Výberové skupiny sa pravidelne reprezentujú na vystúpeniach a súťažiach doma i v zahraničí.

5-násobní majstri Európy a 5-násobní majstri Sveta IDF a ASDU v hip-hop a break dance choreografiách v kategóriách deti a juniori.

Na najprestížnejšej tanečnej súťaži na svete WORLD OF DANCE obsadili 2.miesto, v konkurencii 26 choreografií z celej Európy. (Belgicko-Antverpy - marec 2019)

Love Dance School
Love Dance School je tanečná škola, ktorá vznikla v roku 2005. Zakladateľkou je Melánia Kasenčáková, známa ako Lady Mel. Ich posolstvom je naučiť ľudí milovať tanec a nebáť sa ho prejaviť. LD prevádzajú tanečníkov správnymi technikami Urban tanečných štýlov, učia terminológie, ich pôvod a príbeh. Vysvetľujú, čo znamená FLOW, ako sa zorientovať v choreografií a venujú sa aj freestylovým praktikám.

Love Dance school je tanečná škola s dlhoročnou tradíciou. Príbeh tanečnej školy sa formoval z pôvodnej Hip-hop fakulty a časom premostil do všetkých urban štýlov od Hip-hopu, House Dance, Lockingu, Poppingu a neskôr aj do New Style Hustle, Vouge Afra či Dancehallu.

LD je jedna z prvých tanečných škôl, ktorá sprístupnila svoje hodiny aj širokej verejnosti, nie len jej členom. Vďaka tzv. otvoreným hodinám si mnohí tanečníci z rôznych tanečných klubov prídú osvojiť a naučiť sa správne techniky štýlov z prvej ruky. Aktuálne v nej pôsobia lektori: Lady Mel, Enrythm, HenrietaFlowa a MisoTheDancer. Ich cieľom je naučiť vnímať hudbu bez ohľadu na štýl, pretože len vtedy môžeš slobodne tancovať a dokonale stvárniť hudbu ako takú.

____________________________________________________________________

koncert – Tono S. kapelou

Tono S. kapelou
Aktuálne Tono vystupuje aj s live kapelou v zložení Matej Hrozáň - bicie, Alessio Lavorato - basgitara, Michal "M-CEE" Chrapčiak - DJ. V tomto roku (2023) ste ich mohli vidieť na Bratislavskom Majálese, Pohoda Festivale, Uprising Festivale alebo na Slanickom ostrove divadla.

____________________________________________________________________

sprevádzač: Robo Yurichek

Róbert Juríček alias Robo Yurichek je influencer a moderátor, ktorý tvorí zábavno-edukačný obsah na sociálnych sieťach. Vo svojich videách sa venuje zaujímavostiam z rôznych oblastí. Hudobný a hiphopový svet mu nie je cudzí, dlhé roky sa venoval hudobnej tvorbe ako aj freestylu (v ktorom sa v roku 2009) stal slovenským šampiónom.

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

raper Slovenský - Ad revidendum 2023* - FB event

zmena programu vyhradená

Dom kultúry Lúky

  26.11.2023 | 17:00 - 22:00

  HUDBA, KOMUNITNÉ AKTIVITY

 5 € predpredaj / 7 € na mieste

RAPER SLOVENSKÝ - AD REVIDENDUM 2023

Podobné podujatia