PET JAZZ 2022 - 28.ročník

28. ročník festivalu PET JAZZ bude špeciálne zameraný na nové tváre slovenského džezu, druhý najstarší slovenský jazzový festival dá šancu mladým.

Zapoj sa do súťaže o 2 vstupenky na festival na Facebooku.

18:00 MegaJazz /SK/ - divoká karta otvorenej výzvy HĽADÁ SA JAZZ.

19:00 OKQ Oliver Kucharovič Quartet - víťazi otvorenej výzvy HĽADÁ SA JAZZ.

20:00 Lenka Gálisová Quartet - víťazi Jazz START UP 2022

21:00 HIPZZ feat. Mattia Muller - HIPZZ Ernesta Vizváryho s fenomenálnym bubeníkom Mattia Müllerom.

22:00 d# pipl araund 

18:00

MegaJazz - divoká karta otvorenej výzvy HĽADÁ SA JAZZ

Hudobné zoskupenie MegaJazz sa zameriava na swingovú a jazzovú hudbu z obdobia 30. a 40. rokov minulého storočia. Konkrétne ide o žáner s názvom gypsy jazz alebo jazz manouche. Jadro zoskupenia pozostáva z dvoch gitár a kontrabasu, hrávajú tiež s husľami a bicími. Originálne prerábky a covery skladieb vnášajú do podujatí jedinečnú a dobovú atmosféru.

https://www.facebook.com/megajazz/videos/478830787142925

19:00
OKQ Oliver Kucharovič Quartet - víťazi otvorenej výzvy HĽADÁ SA JAZZ.

Brnensko - Slovenská kapela sa prezentuje energickou vlastnou tvorbou, ktorá spája jazz, groove, rock a funk do moderného počúvateľného kabátu. 

20:00
Lenka Gálisová Quartet - víťazi Jazz START UP 2022

Hudobná formácia Lenka Gálisová Quartet vznikla v roku 2020. Vykryštalizovala sa z paralelne fungujúceho projektu JazzLab. Jeho zakladateľmi sú práve traja hudobníci z quarteta - Juraj Janík (klavír), Enea Bari (kontrabas) a Martin Kukučka (bicie nástroje). Počas svojho zatiaľ krátkeho pôsobenia odohrala formácia viacero koncertov a podujatí na Slovensku. V roku 2021 sa kapela Lenka Gálisová Quartet zúčastnila 34. ročníka súťažnej prehliadky Nové tváre slovenského jazzu, na ktorej sa jej podarilo získať cenu Objav roka.

21:00
HIPZZ feat. Mattia Muller - HIPZZ Ernesta Vizváryho s fenomenálnym bubeníkom Mattia Müllerom.
zostava: Ernest Vizváry, David Olan, Mario Belák, Mattia Müller

Hip-zz je projektom mladého slovenského hudobníka Ernesta Vizváryho. V roku 2018 získala táto formácia na súťaži Nové Tváre Slovenského Jazzu cenu za presvedčivý inštrumentálny výkon a jeho dvaja členovia cenu SOZA.

Hudobným výstupom tohto zoskupenia je eklektický mix žánrov ako jazz, hip hop, R'N'B a neo-soul.

Mladí hudobníci študujú na prestížnych školách ako Kunst-Universität Graz, JAMU v Brne a Berklee College of Music v Bostone, a majú za sebou skúsenosti a spolupráce s osobnosťami ako Peter Lipa, Monika Bagarová, Róbert Opatovský, Igor Kmeťo, Juraj Griglák, Francisco Mela, Big Sono (USA) a mnoho dalších.

 22:00
d# pipl araund 

Kapela d# pipl araund vznikla na jar roku 2019, aj keď táto myšlienka ležala v hlave saxofonistu a bubeníka už viac ako dva roky. Keď sa k nim pridali ďalší členovia hneď si muzikantsky porozumeli. Ich hudba by sa dala charakterizovať ako elektronika hraná naživo a je silne ovplyvnená jazzom, DnB, jungle, trance, rock, a ďalšími žánrami. Medzi ich muzikantské vzory patria Aphex Twin, The Nerve, Erik Truffaz, Donny McCaslin, Moon Hooch, Too Many Zooz atď. 

Zloženie kapely:
Juraj Glonek – saxofón
Vladimír Kubalák – gitara
Ľuboš Kopták – basgitara
Jakub Valiček – bicie nástroje

https://www.piplaraund.sk/

Dom kultúry Zrkadlový háj

  27.05.2022 | 18:00 - 23:00

  HUDBA

 7 €

PET JAZZ 2022 - 28.ročník

Podobné podujatia