MOBILNÉ PLANETÁRIUM / BETLEHEMSKÁ HVIEZDA A TRAJA KRÁLI

Špeciálny vianočný program pre deti

Jedinečné interaktívne rozprávanie nad mapami nebeskej oblohy pre materské a základné školy, školské skupiny a rodiny s deťmi na tému Betlehemská hviezda a Traja králi.

O tom, že hviezdy a vianočné sviatky majú veľa spoločného, nikto nepochybuje. Narodenie Ježiša vraj totiž zvestovala Betlehemská hviezda. Čo to ale v skutočnosti bolo? Je Betlehemská hviezda len biblický pojem? Máme sa v tomto prípade vzdať spojitosti medzi astronómiou a biblickým textom? Býva znázorňovaná ako "hviezda s chvostom", čiže kométa. Bola to teda snáď Halleyho kométa? Ako vznikla tradícia vianočného Betlehema s vyobrazením kométy nad scenériou betlehemského chlieva s jasličkami a Svätou rodinou? Ako to všetko vidí dnešná astronómia? Môže mať zjavenie Betlehemskej hviezdy astronomické vysvetlenie? Problémom pri pátraní astronómov, akým úkazom táto hviezda bola, je napríklad fakt, že do škatuľky "hviezda" v čase Kristovho narodenia spadali fakticky všetky nebeské objekty okrem Slnka a Mesiaca.

Chcete sa o tom dozvedieť viac a uvidieť, ako vyzerala hviezdna obloha nad Ježiškovými jasličkami? Čakáme vás v Dome kultúry Lúky. 

Vstupné: 2,00 € osoba/premietanie; 2,50 € osoba/premietanie s výkladom

Premietanie trvá 25 minút, výklad s lektorom 45 minút.

Na programe je nutná rezervácia. Rezervujte si termín na dkl@kzp.sk alebo +421 2 63 835 405.

 

Dom kultúry Lúky

  16.12.2022 | 08:30 - 13:00

  PRE DETI, KOMUNITNÉ AKTIVITY

 2,50 € / 2 €

MOBILNÉ PLANETÁRIUM / BETLEHEMSKÁ HVIEZDA A TRAJA KRÁLI

Podobné podujatia