METROPOLITNÝ ORCHESTER BRATISLAVA

Mladá opereta.

Marcový koncert Metropolitného orchestra Bratislava pod názvom Mladá opereta sa uskutoční na Jozefa, teda 19. marca o 17,00. hod. Ako sólisti sa predstavia Tatiana Hajzušová a René Schleifer.

Tatiana Hajzušová pochádza zo Sabinova, je absolventkou spevu Bratislavského konzervatória kde študovala aj hru na klavíri. V súčastnosti je študentkou VŠMU v Bratislave. Už v tomto mladom veku má za sebou významné účinkovania na domácich i zahraničných scénach– Bratislava, Košice, Ľvov, Krasnojarsk. Získala niekoľko významných ocenení na renomovaných medzinárodných speváckych súťažiach doma i v zahraničí, ktoré viedli k ponukám na účinkovanie napr. v Maďarsku či Rakúsku.

René Antonius Schleifer je mladý sólový spevák, divadelný aj filmový herec i conferencier. Je absolventom operného spevu na Konzervatóriu v Bratislave, V súčasnosti sa venuje štúdiam operety. Má za sebou aj niekoľko hereckých postáv, televíznych či filmových. Často koncertuje ako sólista doma i v zahraničí (Monako, Varšava, Česká republika,…). Rád sa venuje aj tvorbe filmovej hudby a celkovo umeniu ako takému, kde sa snaží presadiť názor, resp. ukázať ako má umenie vyzerať, a byť tak vzorom pre ďalšie a ďalšie generácie nie len v umení, ale i v živote.Na programe budú svieže melódie Johanna Straussa, Emmericha Kálmána, Gejzu Dusíka, Júliusa Fučíka, Johana Philipa Sousu a i.

Pozývame všetkých milovníkov nehynúcich melódií zábavnej hudby z konca devätnásteho a prvej polovice minulého storočia.

Program:
John Philip Sousa - Pod hviezdami a pruhmi – Pochod
Hans Zander - Na vzdialených brehoch – Predohra
Rudolf Friml - Indiánska pieseň lásky – Soprán
Johann Strauß - Búranie – Polka
Johann Strauß - Písanie a čítanie – Bariton
Julius Fučík - Zimné búrky – Valčík
Gejza Dusík - Možno tu možno tam – Duet

PRESTÁVKA

Josef Rixner - Španielsky pochod – Pochod
Gejza Dusík - Úvahy Opilca (Pieseň o víne) – Bariton
Johann Strauß - Silou – Rýchla polka Emmerich Kálmán - My dámy z Ameriky – Soprán
Johann Strauß - Ritier Pásmán – Čardáš
Emmerich Kálmán - To je láska – Duet
Zmena programu vyhradená.

Partneri projektu: Bratislavský kultúrny spolok, Kultúrne zariadenia Petržalky, Mestská časť Bratislava - Petržalka, FB Consulting

Dom kultúry Zrkadlový háj

  19.03.2023 | 17:00 - 18:00

  HUDBA

 17 € / 14 € (seniori, študenti, ZŤP), 5 € (deti)

METROPOLITNÝ ORCHESTER BRATISLAVA

Podobné podujatia