KULTÚRNE LETO V PETRŽALKE / LETNÉ KINO - UMELOHMOTNÉ NEBO

Človek a mesto – „Malý človek vo veľkom meste“

V ďalšom pokračovaní nášho pravidelného letného programu v rámci kultúrneho leta sme mysleli aj na kinofilov a fanúšikov dobrého filmového umenia. V pravidelných dvojtýždňových intervaloch zadarmo premietneme záujemcom starostlivo pripravený výber najlepšej súčasnej svetovej a domácej filmovej produkcie na tému Človek a mesto.

Divákov Letného kina čaká päť premietaní, v ktorých sa zoznámi s láskou v meste, s poetickým všednodenným prežívaním a prácou ale aj s mestom, ktoré je v ohrození a poskytuje útočisko v čase vojny alebo okupácie, a taktiež s mestom prekonávajúcim ekologickú krízu. Príďte sa každý druhý piatok osviežiť po sparnom dni večerným premietaním a otvorte fantáziu víziám mesta súčasných režisérov v príjemnom prostredí na lehátkach pri zadnej stene Domu kultúry Lúky! Už teraz sa tešíme na Vašu návštevu!

Umelohmotné nebo (2023) r. Tibor Bánóczki, Sarolta Szabó: dystopická postapokalyptická vízia mesta budúcnosti

CSFD


Do roku 2123 vymizne úrodná pôda z povrchu Zeme. Flóra aj fauna vyhynú. Tesne pred úplnou katastrofou vedci vyvinú mimoriadne výživnú rastlinu, ktorá však dokáže rásť len v ľudskom tele. Obyvatelia Budapešti žijú odrezaní od zvyšku sveta, ktorý sa premenil na mŕtvu púšť. Obyvateľstvo je rozdelené na dve skupiny: tí čo jedia a tí z ktorých sa jedlo vypestuje. Každý obyvateľ mesta je implantovaný zárodkom stromu v deň keď dovŕši päťdesiate narodeniny. Stefan, dvadsaťosemročný psychológ verí, že takéto spoločenské zriadenie je jediná cesta, ako ľudstvo dokáže prežiť. Až do momentu, kedy sa jeho mladá žena Nora nechá dobrovoľne implantovať. Stefan má len pár dní na to, aby Noru zachránil skôr, ako rastlina ovládne jej telo. Jediné miesto, kde ju môžu operovať, je mýtické laboratórium Granum vo vzdialených Vysokých Tatrách, na konci nebezpečnej cesty cez púšť.

Dom kultúry Lúky

  09.08.2024 | 21:00 - 23:00

  KINO

KULTÚRNE LETO V PETRŽALKE / LETNÉ KINO - UMELOHMOTNÉ NEBO

Podobné podujatia