KULTÚRNE LETO V PETRŽALKE / LETNÉ KINO - KARAOKE BLUES

Človek a mesto – „Malý človek vo veľkom meste“

V ďalšom pokračovaní nášho pravidelného letného programu v rámci kultúrneho leta sme mysleli aj na kinofilov a fanúšikov dobrého filmového umenia. V pravidelných dvojtýždňových intervaloch zadarmo premietneme záujemcom starostlivo pripravený výber najlepšej súčasnej svetovej a domácej filmovej produkcie na tému Človek a mesto.

Divákov Letného kina čaká päť premietaní, v ktorých sa zoznámi s láskou v meste, s poetickým všednodenným prežívaním a prácou ale aj s mestom, ktoré je v ohrození a poskytuje útočisko v čase vojny alebo okupácie, a taktiež s mestom prekonávajúcim ekologickú krízu. Príďte sa každý druhý piatok osviežiť po sparnom dni večerným premietaním a otvorte fantáziu víziám mesta súčasných režisérov v príjemnom prostredí na lehátkach pri zadnej stene Domu kultúry Lúky! Už teraz sa tešíme na Vašu návštevu!

Karaoke Blues (2023) r. Aki Kaurismäki: osamelosť a láska v meste

CSFD

Zamestnankyňa v supermarkete Ansa je čistá duša a svojou prítomnosťou rozžiari každý priestor, kam vkročí. Šarmantný robotník Holappa žije na ubytovni a rád trávi čas s fľaškou pálenky. Jedného dňa medzi nimi za zvukov rock’n’rollového karaoke preskočí iskra a títo dvaja vydedenci majú konečne šancu na večnú lásku. Dokážu však zdolať nástrahy v podobe nesmelosti, stratených telefónnych čísel, neznalosti mien a adries, mužovej príchylnosti k alkoholu a všeobecnej tendencie života klásť prekážky tým, ktorí hľadajú svoje šťastie?


 

Dom kultúry Lúky

  28.06.2024 | 21:00 - 23:00

  KINO

KULTÚRNE LETO V PETRŽALKE / LETNÉ KINO - KARAOKE BLUES

Podobné podujatia