KULTÚRNE LETO V PETRŽALKE / LETNÉ KINO - DOKONALÉ DNI

Človek a mesto – „Malý človek vo veľkom meste“

V ďalšom pokračovaní nášho pravidelného letného programu v rámci kultúrneho leta sme mysleli aj na kinofilov a fanúšikov dobrého filmového umenia. V pravidelných dvojtýždňových intervaloch zadarmo premietneme záujemcom starostlivo pripravený výber najlepšej súčasnej svetovej a domácej filmovej produkcie na tému Človek a mesto.

Divákov Letného kina čaká päť premietaní, v ktorých sa zoznámi s láskou v meste, s poetickým všednodenným prežívaním a prácou ale aj s mestom, ktoré je v ohrození a poskytuje útočisko v čase vojny alebo okupácie, a taktiež s mestom prekonávajúcim ekologickú krízu. Príďte sa každý druhý piatok osviežiť po sparnom dni večerným premietaním a otvorte fantáziu víziám mesta súčasných režisérov v príjemnom prostredí na lehátkach pri zadnej stene Domu kultúry Lúky! Už teraz sa tešíme na Vašu návštevu!

Dokonalé dni (2023) r. Wim Wenders: všednosť a ozvláštnenie pracovnej každodennosti v meste

CSFDHirajama pracuje ako čistič toaliet v Tokiu. Žije spokojne vo svojej starostlivo zostavenej rutine a voľný čas trávi čítaním kníh, počúvaním starých rockových kaziet, alebo fotením na svoj analógový fotoaparát. Zo životnej harmónie ho vytrhne séria nečakaných stretnutí, ktorá postupne odhaľuje čriepky z jeho minulosti.

Dom kultúry Lúky

  26.07.2024 | 21:00 - 23:00

  KINO

KULTÚRNE LETO V PETRŽALKE / LETNÉ KINO - DOKONALÉ DNI

Podobné podujatia