KL / GUNS N' ROSES TRIBUTE SLOVAKIA

Woodstock na Dostihovej dráhe

Guns N’ Roses (GNR) je americká hard rocková skupina založená v júni 1985 v Los Angeles.

Skupina sa v roku 1987 celosvetovo preslávili svojim debutovým albumom Appetite for Destruction, z ktorého sa dodnes predalo viac ako 35 miliónov kópií. V rokoch 1987 – 1993 zaznamenala skupina množstvo obrovských úspechov. Ale v dôsledku drogových a alkoholových závislosti jednotlivých členov skupiny a sporov s kontroverzným spevákom Axlom Roseom, skupinu postupne opustili všetci pôvodní zakladatelia a najslávnejší členovia, gitaristi Izzy Stradlin a Slash, bubeník Steven Adler, či basgitarista Duff McKagan. V roku 1993 skupina naposledy vystúpila v tejto tradičnej zostave, potom nasledovalo obdobie úpadku a neúspechov, vnútorných rozporov v kapele, ktoré vyvrcholili do odchodov jednotlivých členov a odmlčanie sa kapely na dlhšiu dobu.

Najbližšie vystúpenie skupiny, už v komplet novej zostave, združenej okolo jediného pôvodného člena Axla Rosea sa konalo až v roku 2001.

Skupina s pôvodnymi členmi sa preslávila hitmi ako „Welcome To The Jungle“, „Paradise City“, „Sweet Child O´ Mine“, „November Rain“, „Don´t Cry“, „Patience“, „Civil War“, či cover verziou Dylanovej skladby „Knocking On Heaven´s Door“.

Skupina predala celosvetovo 150 miliónov albumov.

webstránka

Exteriér

  16.07.2022 | 18:00 - 20:00

  HUDBA

KL / GUNS N' ROSES TRIBUTE SLOVAKIA

Podobné podujatia