FOLKOVÝ VEČER

Koncertné vystúpenie folkových zoskupení Záhorácky tandem Tedla - Sojka & Soletky a ich hostí: Pavel Doležal - tenorsaxofón a Spolok skúsených spevúľ

Frontmanom tohto projektu je Pavel Sojka, mestský pesničkár, insitný spevák a gitarista, ktorého piesne vznikali v sedemdesiatych rokoch 20.storočia a boli vydané v spevníku Opravári. Na mimokrčmové pódia sa dostal až začiatkom roku 2010, kedy začala spolupráca s kapelou s poetickým názvom Sojka a Jašter u Doktora band, teda s ostrieľanými harcovníkmi Paťom Jašterom Kuzmom, Zolom Vinczem a Pavlom Doky Doležalom. Títo dlhoroční hudobníci zaodeli Sojkove pesničky do folk-blues-swingového aranžmánu a začali koncertovať po kluboch. Hrali aj na malej scéne Livin´blues 2010 a 2011 a na veľkej scéne v roku 2013 a na festivale Blues Slovakia 2011.
Vrcholom preludovania bolo nahratie 4 skladieb na profilové CD Bluesová spoločnosť No8, ktoré vydáva Slovenská bluesová spoločnosť. Práve tieto skladby budú prezentované v prvej polovici tohto projektu. V druhej polovici projektu zaznejú veselé básne zosnulého Augustína Dobrovodského, ktorý je generačným druhom Paľa Sojku. Gusto, ako ho všetci familiárne volali, bol naozajstný slovenský beatnik, filozof, poet a gitarista. Zostali nám po ňom dve zbierky básní - a spomínaný spevník Opravári v spoluautorstve. Keďže Gusto bol nenapodobiteľný rokenrolový hráč, musel ich Paľo Sojka prearanžovať do svojej hrateľno-insitnej polohy.
Na realizácii celého projektu budú Sojkovu gitaru a spev doprevádzať na husliach Milan Tedla a tenorsaxofonista Pavel Doky Doležal. Čerešničkou na torte bude komorný ženský spevácky kvartet Soletky a v úvode koncertu folklórne speváčky z formácie Spolok skúsených spevúľ.

 

 

 

Dom kultúry Lúky

  05.06.2021 | 19:00 - 21:00

  Hudba

 7 €

FOLKOVÝ VEČER

Podobné podujatia