FOLK BLUES SESSION 2023

XXI. ročník festivalu folk-bluesovej hudby.

V ďalšom ročníku tohoto festivalu pokračujeme v dlhoročnej tradícii prezentovania folk-bluesovej hudby. Tento špecifický žáner zažíva vo svete renesanciu, so svojou snahou o citovú a emočnú výpoveď a intenzívny kontakt s publikom. My k tomu chceme prispieť krásnym programom, ktorý vyskladal duchovný otec festivalu Adrian Pullmann.

účinkujú:

Boky Citom

Zuzana Suchánková & Velvet Blues

Ptaszek & Bužma (CZ) 

The Youniverse

moderuje - Peter „Bonzo“ Radványi

dramaturgia - Adrian Pullmann

Boky Citom je folk-bluesová formácia zameraná na citlivo spievanú vlastnú tvorbu, kde bokom nezostáva ani inštrumentálna zložka postavená najmä na gitarách, flaute či saxofóne. A ako naznačuje aj samotný názov, ani slovné hračky im nie sú cudzie. Kapela vznikla na jeseň roku 2003, oslavuje práve svoje 20-te narodeniny. Celý ten čas hra vlastnu tvorbu, kde autorom takmer vsetkej hudby je gitarista Jano Bujnovsky a texty pise spevak Zolo Badin.
Boky Citom sa môžu pochváliť tromi cédéčkami.  Ich predošlý album V Edene vznikol ako live nahrávka práve z festivalu Folk Blues Session 2016.  Posledné CD s názvom Cestou z Grammy vyšlo už cez vydavateľstvo na jar 2023. Je to štúdiová nahrávka, ktoru vo svojom šikovnom štúdiu nahrával, mixoval aj mastroval Peťo Mojžišík (klavirista ako nik), za čo mu patrí obrovská vďaka.
Členmi kapely sú už 20 rokov tí istí "páni v najlepších rokoch", (Zolo Badin, Jano Bujnovský, Robo Fordinál, Jožko Tekel, Pa3k Šóky)

Zuzana Suchánková & Velvet Blues - Niekolko násobná víťazka ankety "Najlepšia slovenská speváčka blues", nezávislá umelkyňa, speváčka, pesničkárka, autorka nadžánrových piesní, textov a hudby, gitaristka, hráčka na ústnej harmonike  Zuzana Suchánková príde predstaviť svoj najnovší autorský album
"Blúzy & Šansóny" ktorý práve vydala. V jej piesňach nájdete poéziu, filozofiu, rebéliu, vtip, nádej, lásku, hĺbavý pohľad na svet aj obrázky obyčajného každodenného života.
Zuzana Suchánková - spev, akustická gitara, ústna harmonika
Jozef Hladný - basgitara
Frédéric Miskiewicz - perkusie

Ptaszek & Bužma Dvaja bluesmani preťali svoje umelecké dráhy, v ich spoločnej tvorbe rezonuje hlavne gospel a blues. Matěj Ptaszek patrí mezi európsku špičku bluesových hudobníkov. Po niekoľkých rokoch strávených v Južnej Amerike sa vrátil do Českej republiky a obohatený o skúsenosť z hrania kolumbijského crocante rytmu, vytvoril duo s českým bluesmanom Bužmom.

The Youniverse Svojim posledným albumom CMYK boli niekoľkokrát nominovaný na Radio_Head Awards a to na album roka, debut roka a dva single roka. Získali výročné ceny zväzu autorov a interpretov v kategórii objav roka 2019 a speváčka Tammy Nižňanská získala ocenenie v kategórii speváčka roka.

Projekt FOLK BLUES SESSION 2023 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Dom kultúry Lúky

  25.11.2023 | 17:00 - 22:00

  HUDBA

 6 € predpredaj / 8 € na mieste

FOLK BLUES SESSION 2023

Podobné podujatia