ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV

Pôvodný slovenský rodinný muzikál na motívy rovnomenného románu Lewisa Carrolla.

Kultúrne zariadenia Petržalky týmto oznamuje držiteľom vstupeniek na podujatie, že s účinnosťou od 22. novembra 2021 sa podujatie presúva kvôli nepriaznivým epidemiologickým podmienkam.

Držitelia vstupeniek, ktoré boli zakúpené priamo v pokladni DK Zrkadlový háj, prosím kontaktujte nás emailom na vstupenkydkzh@kzp.sk ohľadne ďalších informácií.
Držiteľov vstupeniek ktoré boli zakúpené cez spoločnosť Ticketportal bude kontaktovať priamo Ticketportal o ďalšom postupe.

Za pochopenie ďakujeme!

Petržalský rozprávkový muzikál o neposednom dievčati bude úplne novou divadelnou adaptáciou príbehu o Alici.

Réžia: Karol Rédli
Hudba: Ondrej Kovaľ
Hudobné naštudovanie: Ľubomír Dolný
Choreografia: Lucia Juklová
Výprava: Alžbeta Kutliaková
Výtvarná spolupráca: Fero Mikloško
Scenár a produkcia: María Magálová
Účinkujú: mladí umelci z bratislavských konzervatórií a z VŠMU

Alicine dobrodružstvá v krajine zázrakov a za zrkadlom, ktoré povymýšľal a spísal ešte v 19. storočí anglický matematik a profesor na univerzite v Oxforde Lewis CARROLL, sa stali obľúbenými príbehmi prakticky okamžite a na celom svete. Boli preložené do vyše sto jazykov a vzniklo niekoľko ich filmových a divadelných adaptácií.

Petržalský rozprávkový muzikál o neposednom dievčati bude úplne novou divadelnou adaptáciou príbehu o Alici z pera mladej, ambicióznej autorky Marušky MAGÁLOVEJ, ktorá už v roku 2016 úspešne pripravila muzikál Malý princ v divadle Malá scéna STU.

     

Inscenácia vzniká ako unikátny autorský počin a bude spojením netradičných divadelných prvkov, inšpirovaných Teatrom Negro (čierne divadlo), s groteskou a javiskovou spektakulárnosťou.

Syndróm Alice v krajine zázrakov je v lekárskej terminológii sprevádzaný bizarnými zrakovými ilúziami, zmenou farebnosti sveta, či halucináciami, pri ktorých sa človeku zdajú objekty raz menšie, raz väčšie. Práve tieto symptómy slúžili ako inšpirácia pri koncipovaní rodinného muzikálu. Divadelné ilúzie, optické klamy, výrazný svet farieb a neobyčajne „zázračné“ postavy budú ozvláštňovať príbeh, v ktorom nič nie je tak, ako sa zdá. Diváci budú súčasťou výpravy do sveta snov a fantázie dospievajúceho dievčaťa.

   

Alica, ktorá bola kedysi inšpirovaná reálnou osobou - desaťročnou Alicou Liddelovou - je úplne normálnym dievčaťom s neobyčajnou predstavivosťou. Rada si len tak leží na tráve a sníva o živote chrobákov a o tom, ako rada by z tohto sveta niekedy odletela. Je neuveriteľne zvedavá a bystrá. Trávi svoj bežný deň snívaním, a ani netuší, že ju čaká veľké dobrodružstvo, ktoré začína pádom do magického „podzemného“ sveta...

Tento rodinný príbeh v sebe ukrýva mnoho ponaučení a drobných detailov zo života a z vnútorného sveta nepoškvrneného dieťaťa, ktoré objavuje absurdnosť sveta dospelých. Je atraktívnym a zábavným pre široký okruh divákov. Najmenšie deti môže ohromiť krása rozprávkového sveta farieb a zázrakov. Pocity osamelosti vo veľkom neznámom svete a utrpenie z nepochopenia dospelými, ktoré Alica prežíva, sú typické práve pre deti v pubertálnom veku a myšlienky obsiahnuté v texte sú inšpiratívne aj pre dospelého diváka. Skrátka, každý si v týchto bláznivých príbehoch nájde niečo, čo je mu bytostne blízke.

    

Zárukou nezabudnuteľného zážitku z novej, autorskej divadelnej inscenácie je spolupráca skúsených umelcov, s mladými inovatívnymi tvorcami. Celý dej je popretkávaný čarovnou hudbou herca Slovenského národného divadla, Ondreja KOVAĽA. Hudobné naštudovanie diela má na starosti vynikajúci skladateľ a klavirista Ľubomír DOLNÝ, ktorý spolupracoval na tvorbe mnohých úspešných muzikálov na Novej scéne. Scénu a kostýmy navrhuje Alžbeta KUTLIAKOVÁ s pomocou módneho návrhára Fera MIKLOŠKA, svetelný dizajn je víziou Jozefa MIKLOŠA, choreografie pripravuje Lucia JUKLOVÁ, autorkou a hlavnou produkčnou projektu je Maruška MAGÁLOVÁ a celá inscenácia vzniká pod taktovkou režiséra Karola RÉDLIHO.

Účinkujú mladí umelci z bratislavských konzervatórií a z VŠMU.

Máme sa na čo tešiť!

OSOBY A OBSADENIE: 

ALICA - Barbora Očenášová / Nikoleta Kupčíková 
KRÁLIK - Veronika Stieranková / Eliška Jurčíková
ABSOLÓN - Michal Candrák / Tomáš Bognár
KOMORNÍK - Juraj Hrčka / Martin Toman
KARTA - Ivana Chudivániová / Mária Šuplatová 
KRÁĽOVNÁ - Michaela Mäsiarová / Kristína Vrecková
TIDLIDUM - Laura Slamková / Julianna Ťahúňová
ŠKREKO - Lea Mračková
MYŠKA - Michaela Oravcová
KLOBUČNÍK - David Árva

Dom kultúry Zrkadlový háj

  19.12.2021 | 10:00 - 11:10

  HUDBA, DIVADLO, PRE DETI, KOMUNITNÉ AKTIVITY

 5 € dieťa / 10 € dospelý

ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV

Podobné podujatia