Pozvánka na februárové podujatia

Čoskoro nám zima končí...
... A preto by sme si ešte mohli spoločne vychutnať príjemné zimné chvíľky kým sa ešte dá,
a to v teple a v kultúrnej atmosfére našich sál. 

V mesiaci február máme toho naozaj dosť.

Od hudobných – hlavne jazzových a bluesových kapacít, cez tanečné a divadelné podujatia, ktoré potešia a zahrejú aj tú najchladnejšiu dušu,
až po cestovateľský klub a slávnostnú filmovú premiéru Bluesman-a.
 Začiatok nového roka teda môže byť plný fascinujúcich aktivít a zážitkov,
na ktoré radi pozvete aj rodinku či priateľov.
 
A tak milí priatelia, nezaháľajte doma či v práci u nás sa vám viac zapáči!
 Čo z našej ponuky si nenecháte ujsť?

1.
Pozývame vás na jedinečné hudobno-tanečné podujatia

AKCENT LIVE + hosť:  DUO MIRKA A ONDREJ
06.02. / 19:00 / 6 € / Dom kultúry Zrkadlový háj
Častý hosť aj na televíznych obrazovkách!
Skupina AKCENT LIVE patrí dlhé roky k popredným interpretom svojho žánru a je zárukou dobrej zábavy do tanca aj na počúvanie.  Nenechajte si ujsť skvelú tancovačku v príjemnom prostredí, tentoraz aj s hosťom: Duo Mirka a Ondrej.

COUNTRY NA SOBOTU - CORIDA
08. 02. / 18:00 / 6 € predpredaj / 8 € v deň podujatia / Dom kultúry Lúky
Country sobota pre fajnšmekrov tohto žánru je opäť tu!
Skupina CORIDA Vás srdečne pozýva na skvelú zábavu a tancovačku. Všetci ste srdečne vítaní.
Členovia kapely: Riki Pluhár - gitara, spev, Roman Pecha - basová gitara, spev, Palino Mazúr - solo gitara, spev

SENZUS
13.02. / 18:00 /  8 € / Dom kultúry Zrkadlový háj
Už ste mali možnosť okúsiť skvelú atmosféru hudobno – tanečných podujatiach kapely SENZUS?
Predvianočné obdobie je ideálny čas pre „vypustenie pary“, takže ak chcete rok 2020 odštartovať plní energie, potom tanečný večer s obľúbeným triom je TOP voľba. 

TRADITIONAL CLUB REVIVAL
19.02. / 18:00 / 6 € /  Dom kultúry Zrkadlový háj
V rámci cyklu Aréna hudby a slova si už čoskoro budete môcť vychutnať aj jedinečné vystúpenie  jazzového orchestra Traditional Club Revival.
Možno vás bude zaujímať, že len nedávno títo veľký majstri znovu obnovili svoju muzikantskú činnosť. Viedol ich k tomu dvoj koncert, ktorý získal veľké ohlasy a spätnú väzbu, dôležitú pre kapelu.
Dva koncerty pri príležitosti 55-eho výročia založenia „Traditional Clubu Bratislava“ a „Revival Jazz Bandu Bratislava“ v decembri 2016, boli podnetom k vzniku skupiny Traditional Club Revival, ktorej cieľom je znova oživiť duch hudby, ktorú pred rokmi hrali a ktorá svojou spontánnosťou a vitalitou stále oslovuje aj publikum nie len ich generácie.
Obsadenie orchestra, v ktorom jeho celá mužská zložka stála aj pri jeho vzniku pred 55-timi rokmi:
Patrícia Páleníčková - spev, gitara, bendžo, Igor Čelko - sopránsaxofón, leader, Vlado Vizár – trombón
Andrej Šebo – kontrabas,  Karol Sucháň – bicie.
Ako vidíte, na programe máme slovenské jazzové špičky svojho hudobného žánru, a preto budeme radi, ak prídete ku nám, do Domu kultúry Zrkadlový háj. zrelaxovať, zatancovať si a vychutnať si večer skvelej hudby:  jazz, swing, dixieland

2.
Na koncerty

LUDUS TONALIS _JAZZOVÉ DIALÓGY VOL.13
14. 02. / 17:00 / 3 € / Dom kultúry Lúky
Ďalší jazzový večer študentov Cirkevného konzervatória Bratislava, pod vedením Františka Báleša je zárukou výbornej atmosféry. Čaká vás jazzová kompozícia a aranžovanie, jazzová harmónia a improvizácia a diskusia.

VOĽNÉ ZDRUŽENIE JAMU
21. 02. / 19:30 / 3 € /  Dom kultúry Lúky
Kapela si padla do ucha na spoločných “jamkách”, v podnikoch starého mesta Bratislavy.
Hrá pôvodnú tvorbu a voľne sa združuje pri varení toho najchutnejšieho “jamu”.
V roku 2015 získala 3. miesto v súťaži Turzovský vrabčiak, čo je súťažná prehliadka amatérskych folkových a country skupín a jednotlivcov a trampskej piesne zo Slovenska.
Kapela hrá v zložení: Hana Bednaříková - spev, gitara, Peter Klema - mandolína, basgitara,
Pali Matej - husle, Jakub Vaňo - basgitara  

KALINKA 2020 - VOĽNIJ DON
26. 02. / 19:00 / 12 € / 10 € deti a seniori / Dom kultúry Zrkadlový háj
S ruským bajanom, balalajkou, perkusiami a s nezameniteľnými vokálmi vystupovali takmer na všetkých kontinentoch zemegule. Počas svojich vystúpení roztancovali svetové festivaly, občas vtisli slzu do oka, svojským humorom pobavili ale hlavne vniesli na pódia koncertných sál energiu a virtuozitu na ruských hudobných nástrojoch.
Koncertný program KALINKA 2020 prináša piesne donských kozákov, známe ruské melódie, nových hostí a niekoľko milých prekvapení.

PAYKUNA & SEPP
27. 02. / 19:00 / 8 € /  Dom kultúry Zrkadlový háj

Motto koncertu: „súčasný jazz ovplyvnený ľudovou hudbou“

Unikátne multi – žánrové dielo ponúkame nadšencom jazzu, ale i milovníkom tradičnej ľudovej hudby! Táto nevídaná kombinácia sa zrodila v Rakúsku, ale i Českej republike.
Predstavujeme vám mladú jazzovú rakúsku skupinu ´SEPP´ a švajčiarsku skupinu ´PAYKUNA´.

Našli sa pri náročnom hľadaní v rôznorodosti hudobných žánrov a spojili svoje sily na nadchádzajúcom európskom koncertnom turné  "Rinakaruy - Auf der Walz" v roku 2020.

V Bratislave majú v rámci tohto turné jediný koncert, a to práve u nás v Dome kultúry Zrkadlový háj!!!
Pozývame všetkých, ktorí by chceli spoznať rôzne kultúry a rôzne hudobné žánre spojené v jedinečnom diele plnom emócií.

PERCUSESSION - MEETING-POINT
28. 02. / 19:00  / predpredaj 6 € / v deň podujatia 8 € / Dom kultúry Lúky 
Na záver februára sa v Dome kultúry Lúky stretnú hráči perkusií: Djembe Brothers, Rytmika, Maribondo, Jamadan, Tambores .
Hudba nás všetkých spája, a preto nezabudnite na toto koncertné stretnutie pozvať aj priateľov, ktorí by si radi vypočuli aj niečo nové a zažili príjemný večer.

 

3. Na nenapodobiteľné divadelné komédie

Marc Camoletti: TRI LETUŠKY v PARÍŽI
10. 02. / 19:00  / 19 €  / Dom kultúry Zrkadlový háj 
Francúzska situačná komédia o tom, čo sa môže stať, keď si muž chce užívať výhody ženáča, no do svadby sa mu príliš nechce. V bezstarostných „zlatých šesťdesiatych“ si úspešný parížsky architekt, ktorý je presvedčeným odporcom monogamie a zároveň náruživým fanúšikom letušiek, udržiava spoločnú domácnosť s tromi snúbenicami súčasne.
V jednej z najúspešnejších francúzskych komédií, ktorá neomylne útočí na bránice divákov už viac ako päťdesiat rokov sa vám predstavia: Viki Ráková, Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková, Mária Breinerová, Richard Stanke a Ján Dobrík
Réžia: Eduard Kudláč.

U NÁS TAKÁ OBYČAJ, ALEBO LEN ABY SME V HANBE NEOSTALI
15. 02. / 16:00 / 5 € /  Dom kultúry Lúky
Divadelná hra v podaní Divadla pod schodami.
Dejiskom hry je dedinské prostredie a rodina, ktorá humorným spôsobom vyjavuje problémy doby, ktorá už patrí minulosti, presnejšie do 70-80 rokov minulého storočia. Niekedy sa zdá, že všetko je vlastne naopak. V priebehu hry sledujeme zaujímavé slovné hry, vtipné súvislosti a prekvapivé zvraty príbehu. Pozorný divák nielenže odhalí tieto slovné glosy, ale iste ho aj pobavia. Hoci sa zdá, že riešenia problémov sú komplikované, ako to už býva, aj v tejto dobe stále víťazí, alebo nás drží nad vodou obyčajná, čistá láska.

GEORGES FEYDEAU: LEN SI POSPI MILÁČIK
20. 02. / 19:00 / Dom kultúry Zrkadlový háj
Finta pána Ribadiera
Elegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20. storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul "Finta na bokovky". Jej slávny autor Georges Feydeau je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik „zašmodrchávania“ zápletky.
Ústrednou postavou diania je neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je nevyslyšaným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Ako v každej tradičnej francúzskej fraške do deja zasahuje služobníctvo a mašinéria plná omylov, klamstiev, aj bezbrehej fantázie sa tak rozbieha na plné obrátky…
Účinkujú: Diana MÓROVÁ, Ján KOLENÍK, Tomáš MAŠTALÍR, Jozef VAJDA, Zuzana ŠEBOVÁ, Marián LABUDA ml. pod režisérskou taktovkou Michala Vajdičku.

4. Na obľúbené kabaretné predstavenie

MM KABARET UVÁDZA:  ADELA VINCZEOVÁ CELKOM INAK
25. 02. / 19:00 / 15 € / Dom kultúry Zrkadlový háj
MM KABARET uvádza: Adela VINCZEOVÁ celkom inak
Nielen voľbami bude žiť koniec tohtoročného februára. Celkom inak ako obvykle nám to príde objasniť ADELA VINCZEOVÁ, moderátorka, ale predovšetkým spolu hostiteľka prvého tohtoročného MM KABARETU do Spoločenskej sály Domu kultúry Zrkadlový háj. Viete už o nej všetko? Kdeže!
Príďte sa poopraviť najneskôr o 19. hodine! Ráčte vstúpiť, problémy sa stratia, hrajú Páni bratia.
K posedeniu pri stolíkoch pozýva Milan MARKOVIČ a vďačné okolie.

5. Na folklórne podujatie

ŽIVÝ FS EKONÓM – 50. VÝROČIE – REPRÍZA
28. 02. / 19:00 / 20 € /  Dom kultúry Zrkadlový háj
Repríza slávnostného programu FS EKONÓM, ktorý oslavuje už 50.výročie svojho vzniku, sa koná po jeho úspešnom turné v Austrálii.
Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov podporil podujatie Fond na podporu umenia.

6. Na filmové podujatie – premiéru!

BLUESMAN
12. 02. / 19:00 / 7 € / Artkino Za zrkadlom
Slávnostná premiéra filmu BLUESMAN - hudobný dokument pre milovníkov gitár a blues!
Výstava designových gitár z dielne Petra Jurkoviča a Stefana Milkova
Koncert bluesovej kapely Marcus Jurkovič & Motion Food. 
Billy Gibbons nebo Eric Clapton majú jedno spoločné. Elektrické gitary českého výrobcu Petra Jurkoviča. Na motívy jeho príbehu vznikol film, ktorý spája nielen umelcov bluesovej scény.
„Blues je jasný, ale neuchopiteľný pocit“. Elektrické gitary boli v dobe socialistického Československa úzkoprofilový tovar a keď ich nebolo možné za železnou oponou kúpiť, bolo ich treba doma na kolene vyrobiť. RNDr. Jurkovič svojim vedeckým prístupom dosiahol dokonalosti. Väčšina z jeho výroby skončila v rukách českých hudobníkov, počnúc basgitaristou Vladimírom „Gumou“ Kulhánkom a končiac Jankom Ledeckým. Gitary vyrobené v spolupráci s výtvarníkom a designérom Stefanem Milkovem objavili na prelome tisícročia aj svetoví gitaristi Billy F Gibbons ZZ Top, Eric Clapton alebo Jeff Beck. Peter Jurkovič nebol iba výrobca gitár, ale tiež výrazný autor hudby a textov pre kapely Bluesberry, Tucet, Žáha, Jurkovič & Motion Food a ďalší...
Dokument o jeho životnom príbehu a atmosfére osemdesiatych a deväťdesiatych rokov nakrútil ako svoj debut režisér a producent Michal Rákosník.
Dokument, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť, počuť aj zažiť.
Spolu s výstavou a koncertom máte ideálnu možnosť priblížiť sa bluesovej muzike na dotyk. Pozývame vás na výnimočný večer plný hudby, krásnych nástrojov a neopakovateľnej atmosféry!

7. Alebo sa necháte zlákať na Hudobné kino, či cestovateľský klub?

KAREL KRYL - BRATŘÍČEK KAREL
Cyklus osobnosti - Hudobné kino-cz
07. 02. / 19:00 /  3 € / Dom kultúry Lúky
Karel Kryl bol československý pesničkár a básnik, hlavný predstaviteľ československého protikomunistického protestsongu v rokoch 1963–1989.
Film Bratříček Karel ukazuje tragické osudy legendy dvoch československých revolúcií – 1968 a 1989. Dokument približuje mnoho neznámych udalostí zo života Karla Kryla a predstaví zaujímavé archívy, ktoré zatiaľ neboli širšej verejnosti známe. Texty jeho piesní sú dodnes aktuálne – bol vizionár, predvídal budúcnosť, ale zároveň výborne reflektoval súčasnosť. Večný rebel…

Cestovateľský klub - TO NAJKRAJŠIE Z BANGKOKU, KAMBODŽE A VIETNAMU 1. časť
12. 02. / 19:00 / 3 € /  Dom kultúry Lúky
Prostredníctvom fotografií Borisa Bilčíka sa vydáme na potulky juhovýchodnou Áziou. Z Bangkoku poputujeme naprieč Kambodžou a potom cez Vietnam zo Saigonu až po Hanoj. Príroda, história, kultúra, gastronómia. I. časť Bangkok a Kambodža je pre milovníkov cestovania pripravená!

Toto všetko a ďalšie podujatia už čoskoro rozozvučia naše sály a vy pri tom nesmiete chýbať.
Aké podujatie je to „vaše“?
Tešíme sa na Vás!

Najbližšie podujatia