ŤAPÁKOVCI

Tragikomický príbeh slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20. storočia

"Vstávaj, ideme spať!" - nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia. Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. 

„Vymysleli sme zaujímavý projekt spojenia amatérskych hercov s profesionálmi a Ťapákovci sa nám k tomu zdajú ako ideálne predstavenie.“ Skonštatoval režisér Viktor Vincze st.

„Myšlienka spojiť profesionálnu scénu s amatérskou je veľmi zaujímavá a považujem to za významný počin pre budúcnosť divadelníctva.“ Vyjadril sa herec Marián Labuda ml.

„S viacerými profesionálnymi hercami sme už spolupracovali v minulosti aj na iných projektoch. V hre Ťapákovci sa v ženskom obsadení predstavia Danica Jurčová a Andrea Karnasová. Z pánov sú to Marek Majeský, Marián Labuda ml. a Erik Peťovský, ktorých poznáme z televíznej obrazovky, divadiel a filmových projektov.“ Uviedol režisér.

Dramatizácia novely oslovila aj Erika Peťovského najmä svojou neutíchajúcou aktuálnosťou. „Predlohu Ťapákovci vnímam ako vynikajúcu sondu do mysle a mentality slovenského človeka. Poskytuje nám mnohé odpovede na stav dnešnej spoločnosti a nesie v sebe psychologický, sociálny a politický rozmer.“

V uplynulej jesennej sezóne sa do ťapákovského kolektívu pridal aj známy herec Peter Sklár.

Počas 90 minút si diváci uvedomia, že naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké. 

Diváci vyzdvihujú najmä skvelé herecké obsadenie, humor popretkávaný tragickými okamihmi a autentickú atmosféru ťapákovskej izby. 

Ťapákovcov si môžete v tomto roku pozrieť v nasledovných slovenských mestách: Bardejov, Kežmarok, Žiar nad Hronom, Dolný Kubín, Senec, Malacky, Dubnica nad Váhom, Detva, Bratislava, Trnava, Banská Štiavnica. Lístky na predstavenie Ťapákovci si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

 

Dom kultúry Zrkadlový háj

  13.11.2021 | 19:00 - 20:30

  Divadlo

 15 €

ŤAPÁKOVCI

Podobné podujatia