ZVUKOZVYK - SLOVENSKÍ BÁSNICI V JAZZOVOM ŠATE

On-line koncert s prednáškou

František Báleš ansámbel

Zvukozvyk“ (slovenskí básnici v jazzovom šate)

Na začiatku bola myšlienka zhudobniť poéziu významných slovenských a českých autorov pri príležitosti osláv stého výročia vzniku prvej Československej republiky.

Jazzový hudobník František Báleš aj v tomto roku prichádza s ďalšími autorskými skladbami na texty významných slovenských spisovateľov.

Básne Smreka, Rúfusa, Kostru, Dilonga a ďalších významných autorov, zaznejú v spojení s bohatou jazzovou harmóniou, rytmami a improvizáciami, v interpretácii zostavy František Báleš ansámbel.

Pri príležitosti stého výročia úmrtia P. O. Hviezdoslava, ansámbel koncertne uvedie aj niekoľko Sonetov nášho najväčšieho básnika a poslucháčom ponúkne spojenie, ktoré je v tejto žánrovej oblasti raritou.

Súčasťou koncertného reprtoáru ansámblu je aj niekoľko skladieb na autorove básnické prvotiny (Možno chvíľa stačí, Zvukozvyk, Bezočivá koleda, Zvedavý duch a ďalšie).

František Báleš ansámbel je zostava špičkových slovenských hudobníkov s bohatými interpretačnými skúsenosťami a schopnosťou spájať poetický text s jazzovou hudbou – František Báleš klavír, autor hudby a aranžmánov, Matúš Uhliarik spev, Vladimír Máčaj kontrabas, Juraj Šušaník bicie nástroje.

Projekt vznikol s finančnou podporou: Hudobný fond.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Link na prihlásenie sa na ZOOM tu:

Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/93571874899?pwd=SzM4L211eXVGU1R5RVpGcnZLVUJzZz09

Meeting ID: 935 7187 4899
Passcode: 012365

FACEBOOK František Báleš ansámbel: TU

Dom kultúry Lúky

  13.05.2021 | 18:00 - 19:00

  Hudba, Iné, Podujatia

 

ZVUKOZVYK - SLOVENSKÍ BÁSNICI V JAZZOVOM ŠATE

Podobné podujatia