ZRUŠENÉ! HOT JAZZ 2021 - osobnosť Bix Beiderbecke

HOT JAZZ 2021 - osobnosť Bix Beiderbecke To najlepšie z histórie jazzu s Jurajom Bartošom.

Milé dámy a páni, pozývame Vás na večer venovaný osobnosti Bix Beiderbecke. Inšpiratívny i virtuózny pán, ktorého dielo Vám priblížime... a spolu s ním vstúpime do sveta nostalgického časov minulých.

Podujatie sa uskutoční dňa 23. apríla o 18:00 v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke.

Ste srdečne vítaní...

Zámerom projektu je predstaviť nastupujúcej generácii jazzových hráčov na Slovensku inšpiratívne osobnosti klasického jazzu, priblížiť ich dielo a pretaviť vplyv do súčasnej jazzovej tvorby.

Leon Bismark Beiderbecke známy ako Bix Beiderbecke (10. marec 1903 Davenport, Iowa, USA − 6. august 1931 Sunnyside, Queens, New York, USA) bol americký jazzový kornetista, klavirista a hudobný skladateľ. Jeden z prvých belošských jazzových sólistov, ktorý svojim improvizačným umením, prierazným a jasným tónom kornetu s lyrickým zafarbením prenikol, počas svojho krátkeho života, medzi najväčšie legendy v histórii jazzu. Jeho prejav čerpal nielen z černošského jazzového dixielandu, ale tiež z klasickej hudby francúzskych impresionistických skladateľov Debussyho a Ravela. Jeho štýl ovplyvnil vznik povojnového cool jazzu.

Video: https://www.youtube.com/c/BratislavaHotSerenaders/

Vstupenky bude možné zakúpiť až v momente, keď budú pandemické opatrenia uvoľnené do takej miery, že bude možné podujatie uskutočniť. Ďakujeme za porozumenie.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  23.04.2021 | 18:00 - 22:00

  Hudba, Film

 10€ / 12€

ZRUŠENÉ! HOT JAZZ 2021 - osobnosť Bix Beiderbecke

Podobné podujatia