FOLK BLUES SESSION

XX. ročník festivalu folk - bluesovej a bluesovej hudby

Blues Generation
povedali o sebe: hudobná skupina Blues Generation vznikla v roku 2014. Skupina je zo stredného Slovenska. Vystriedalo sa v nej viacero hudobníkov. Oficiálny názov dostala skupina po príchode súčasného basgitaristu, ktorý sa tam hudobne stretol so svojím synom, a tak na základe faktu, že sú tam dve generácie hudobníkov, nazval kapelu Blues Generation. Hráme v zostave: Jozef Fábik - gitara, spev, Andrej Syč  - bicie nástroje, Vladislav Syč - basová gitara, Tomáš Tuhársky - sólová gitara. Venujeme sa hlavne vlastnej tvorbe,ktorej autorom textov a hudby je Jozef Fábik. Na celkovom charaktere každej piesne sa podieľa celá skupina. Hráme blues, blues rock, a občas vplávame aj do folkových vôd. V repertoári máme aj svetové bluesové štandardy. Hrávame prevažne na slovensku, no zažili sme aj pekné turné po Srbsku. V roku 2017 sme nahrali štyri skladby na výberové bluesove CD: Bluesová spoločnosť N°13. V závere treba spomenúť aj ľudí, ktorí sa podieľajú na fungovaní kapely, aj keď ich na pódiu nevidno a nepočuť: Peter Kysucký - dvorný fotograf, Lívia Halmkan - webdesign.  Ďakujeme za Vašu priazeň a bluesu zdar!

Ján Litecký - Šveda
Ján Litecký-Šveda je právom považovaný za prvého slovenského bluesmana a priekopníka blues na Slovensku. Hraniu, spievaniu a propagovaniu blues sa venuje už od stredoškolských rokov. Priam symbolicky je prezidentom Slovenskej bluesovej spoločnosti už od jej založenia.
Viac na: https://www.popular.sk/jan-litecky-sveda-priekopnik-slovenskeho-blues

Orchester Ivana Tomoviča Band  (O.I.T Band)
Popri projekte Orchester Ivana Tomoviča (skratka OIT) vzniklo zoskupenie O.I.T Band. O.I.T Band je trojčlenná formácia bez žánrovej orientácie. Hudba je založená na jednoduchých groovoch a vzniká a tvorí sa na mieste. Umeleckou a hybnou silou je avangardný gitarista Ivan Tomovič. V porovnaní s Orchestrom Ivana Tomoviča, kde si všetky nástroje, rytmiku a zvuky vyrába Tomovič sám cez looper cez triple play systém, je O.I.T Band živou kapelou. Podobné zoskupenie založil Tomovič v r.1984 s bubenikom Jurajom Višinským z Trnavy a fungovalo ako duo.O.I.T Band hrá v zložení: Ivan Tomovič - el.gitara, looper, efekty, Erik Bínovsky - basgitara, Filip Paulo - bicie a.h., Juraj 'Dura' Turtev - spev, slovo, alikvotný a hrdeľný spev.

IVAN ČEREDEJEV A PRIATELIA (IC BAND + STARÁ ŠKOLA)
Hudba IC BANDu – to sú z väčšej časti originálne folkrockové poetické balady speváka a gitaristu Ivana Čeredejeva, nezriedka s humorne, či ironicky ladenými textami, v ktorých je badateľný vplyv akustického blues, prvkov slovenských ľudových piesní i klasickej hudby. Výsledkom je mäkký, komorný, akustický zvuk s originálne zaranžovanými vokálmi, akýsi kontrapunkt k  strednoprúdovej produkcii väčšiny súborov na slovenskej popovej hudobnej scéne.

IC BAND hrá v zostave: Ivan Čeredejev – spev, gitary, harmonika, Vladimír Pánik – spev, perkusie, Ivan Skalos – spev, bass, Jozef Tekeľ – flauta, sax,Gustav Horváth – perkusie

STARÁ ŠKOLA – THE OLD SCHOOL BAND  
zložená zo skúsených hudobníkov a súčasne veľkých fanúšikov zlatej rockovej éry 60-tych a 70-tych rokov hrá bluesrockovú hudbu založenú na individuálnom majstrovstve jej členov - od klasických bluesových opusov až po niektoré vrcholné diela rockovej hudby.

STARÁ ŠKOLA – THE OLD SCHOOL BAND  hrá v zložení:
Ivan Čeredejev – gitara, harmonika, spev, Pavol Švarc – gitary, Ivan Ščasný – basová gitara, Gustav Horváth - bicie

Obe skupiny napriek rozdielnym štýlom spája osoba Ivana Čeredejeva

Hlavným partnerom podujatia
a z verejných zdrojov festival podporil
Fond na podporu umenia

Dom kultúry Lúky

  29.05.2021 | 17.30 - 23.00

  Hudba

 10 €

FOLK BLUES SESSION

Podobné podujatia