LETNÉ KINO - Zlatý rez_Krvavá pani

Krvavá pani_r. by Viktor Kubal_1980_77min

Emotívny a poetický príbeh grófky Bátoryovej je postavený na prostej, ale pôsobivej metafore o žene, ktorej chýba srdce – v prenesenom i doslovnom zmysle. Animovaný film velikána slovenskej filmovej tvorby Viktora Kubala je rozprávaním o krutej čachtickej hradnej pani a jej hrozivých zvykoch.

Dobre odpozorované prvky hororu spojené s prirodzeným režisérovým vzťahom k paródii vytvorili z Krvavej pani svojráznu syntézu oboch žánrov. Na pozadí romantického milostného príbehu s prvkami komiky a tragiky je zachytený večný boj dobra so zlom. K atmosfére snímku prispieva i zdanlivo minimalistické poňatie animácie.

výtvarné návrhy, animácia a réžia: Viktor Kubal

námet a scenár: Viktor Kubal

hudba: Juraj Lexmann

kamera: Otto Geyer

strih: Marta Solarová

hrajú: Jela Lukešová

zvuk: Alexander Pallós

...............................................................................

*podujatie sa koná v rámci Letných dní Petržalky 2020*

Komplet program Letných dní Petržalky 2020: https://www.kzp.sk/sprava/letne-dni-petrzalky-2020

...............................................................................

Základné informácie k premietaniu Letného kina: 

Letné kino sa nachádza za budovou Domu kultúry Lúky v Petržalke. Premietať sa bude na zadnú stenu budovy. Zvuk bude zabezpečený cez slúchadlá. Sedenie bude k dispozícii (nezahŕňa rezerváciu miesta na sedenie). Odporúčané je priniesť si so sebou niečo pod seba a niečo na seba (pre prípad chladnejšieho večera), prípadne repelent proti hmyzu. Občerstvenie -  v okolí sa nachádzajú barové i reštauračné prevádzky. V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie v interiéri Domu kultúry Lúky v kinosále. Bezpečnostné pokyny k návšteve (v interiéri): prekrytie dýchacích ciest v interiéri, použitie dezinfekcie pri vstupe. Prosíme o rešpektovanie odporúčaní personálu podľa aktuálnych pokynov, ktoré sa môžu meniť v závislosti od nariadení Vlády SR.

* Ďakujeme Miestnemu podniku verejnoprospešných služieb Petržalka za technickú realizáciu premietacej plochy.

 

 

Dom kultúry Lúky

  21.08.2020 | 21:30 - 22:45

  Iné, Podujatia, Film

 vstup voľný

LETNÉ KINO - Zlatý rez_Krvavá pani

Podobné podujatia