ČAU O PIATEJ

Kerata číta Keratu

Čau o piatej je cyklus dramatizovaných a autorských čítaní zo súčasnej slovenskej literatúry.

V novootvorenej literárnej kaviarni v Dome kultúry Zrkadlový háj privítame Laca Keratu, ktorý bude čítať zo svojich kníh.

Laco Kerata je absolventom divadelnej réžie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V roku 1991 spolu s Blahom Uhlárom a Milošom Karáskom založili legendárne avantgardné Divadlo Stoka. Neskôr založil divadelné združenie MED – My Experimental Drama. 

Napísal viac ako dvadsať divadelných a rozhlasových hier. Vydal zbierky poézie Hriešny spánok a Prišiel som, videl som a drámy Rádiové hry a Večera nad mestom vyšli aj knižne. Ďalej vznikla zbierka poviedok Mám sa a román Zlý herec, ktorý sa dostal v roku 2010 do finále ceny Anasoft litera a vyšiel aj v českom preklade. V roku 2013 mu vyšla zbierka poviedok Malé domov (druhé vydanie 2019), v roku 2014 ďalší román Ešte som tu a zostanem. Jeho najnovšou knihou je groteskný román Suché roky (2019).

Pracuje aj ako režisér v Slovenskom rozhlase, stále aktívne hrá ako herec a venuje sa písaniu rôznych literárnych a dramatických foriem.

Prídite prežiť príjemné posedenie pri dobrom čaji, kávičke a v umeleckej atmosfére.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  16.09.2020 | 17:00 - 18:00

  Iné, Podujatia

 voľný vstup

ČAU O PIATEJ

Podobné podujatia