ARTKINO DKZH - LETO 2021

každú nedeľu o 20:00

Kúpou Registračnej Covid permanentky získavate vstup na všetky akcie Kultúrneho leta v Petržalke v danom mesiaci!

4. 7. 2021 - GRETA - víkend Dunaja
r. N. Grossman, Švédsko, 2020, MP, 97 min.
Príbeh dospievajúcej aktivistky Grety Thunbergovej je rozprávaný prostredníctvom pôsobivých, dosiaľ nezverejnených záberov. Režisér Grossman sleduje Gretu – hanblivú školáčku s Aspergerovým syndrómom – cez jej vzostup k výnimočnosti a aktivizovanie povedomia o globálnom dopade tým, že motivuje školské štrajky po celom svete. Film vrcholí úžasnou veternou cestou cez Atlantický oceán, aby prehovorila na summite OSN.

11. 7. 2021 - PATERSON - víkend spojení
r. J. Jarmusch, USA, 2016, MN-15, 113 min.
Každý Patersonov deň je zdanlivo rovnaký ako ten predošlý: ako šofér autobusu prechádza trasou svojej linky, pozoruje mesto ubiehajúce pred čelným skloma počúva úryvky rozhovorov. Píše si básne do zošita, ide na prechádzku so psom, zastaví sa v bare vždy len na jedno pivo a prichádza domov za svojou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakom – všetko v ňom sa neustále mení a každý deň prináša nové sny a nápady. Film je príbehom víťazstiev a porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa skrýva aj v tých najmenších detailoch.

18. 7. 2021 - RODINNÉ ŠŤASTIE - víkend rodiny
r. S. Hajdu, Maďarsko, 2016, MP-12, 81 min.
Keď vás okolnosti donútia ubytovať príbuzných u seba doma nie je to práve med lízať. Stačí chvíľka a jeden je podráždený, druhý ukrivdený a tretí vám závidí auto. S pribúdajúcim počtom dní strávených v jednom byte graduje táto výbušná situácia do sledu vtipných, dramatických aj absurdne banálnych historiek až sa nakoniec ukáže, že toho, kto vám najviac liezol na nervy, máte vlastne veľmi radi.

25. 7. 2021 - SLALOM - víkend hier
r. C. Favier, Belgicko / Francúzsko, 2020, MN-15, 92 min.
Dospievajúca Lyz má pred sebou žiarivú kariéru vo vrcholovom športe. Talentovaná zjazdová lyžiarka prichádza do vyhláseného tréningového kempu, ktorý vedie charizmatický Fred, tvrdý, ale pozorný tréner. Pre Lyz, ktorá pochádza zrozvrátenej rodiny a má veľmi problematický vzťah s matkou, je pohľadný starší muž vzorom, ku ktorému zbožne vzhliada. Vo chvíli, keď prichádza zlom v jej športovej kariére, dôjde v jej súkromnom živote k oveľa temnejší udalosti.

1. 8. 2021 - 66 SEZÓN - víkend priateľstva
r. P. Kerekes, SR, 2003, MP, 80 min.
Štylizovaný dokumentárny film režiséra Petra Kerekesa v kondenzovanej forme vypovedá o 66-tich sezónach Starej plavárne v Košiciach. Napriek tomu, že sú do mozaiky filmu vsadené aj úlomky z tragických udalostí histórie, pôsobí snímka uvoľnene a vtipne, slovami režiséra – „hravo“.

8. 8. 2021 - SVETOZÁR STRAČINA - víkend tradičnej kultúry a remesiel
r. P. Barabáš, SR, 2019, MP-12, 68 min.
Výnimočný umelec, ktorý sa spoľahlivo vymyká akémukoľvek „priečinkovému“ zaradeniu. Bohém, ktorý bytostne vnímal a rozvíjal autentický folklór. Skladateľ, ktorého hudobné kompozície nadchýnajú aj tých, ktorí sa folklóru vyhýbajú. Zanechal po sebe ohromné dielo a nezameniteľný odkaz, ktorý emá nasledovníkov. Stračina ostáva rébusom, ktorého hľadanie tajničky pokračuje.

15. 8. 2021 - VEĽKÁ NÁDHERA - víkend zábavy
r. P. Sorrentino, Taliansko / Francúzsko, 2013, MN-15, 142 min.
Príbeh starnúceho spisovateľa a novinára Jepa (Toni Servillo), režisér Sorrentino zasadzuje do “trblietajúcej” sa vysokej smotánky podmanivého Ríma a po vzore filmových velikánov Federica Felliniho a Michelangela Antonioniho podáva kritiku súčasnej spoločnosti, žijúcej vpovrchnosti, pretvárke a zaslepenosti.

22. 8. 2021 - OHEŇ NA MORI - víkend vďaky
r. G. Rosi, Francúzsko / Taliansko, 2016, MN-15, 108 min.
Dokument ukazuje život na talianskom ostrove Lampedusa, z ktorého sa stala vstupná brána pre tisícky migrantov z Afriky a Blízkeho Východu, ktorí chcú nájsť
v Európe lepší život.

29. 8 2021 - LETO - víkend slobody
r. K. Serebrennikov, Rusko, 2018, MP-12, 126 min.
Leningrad, začiatok osemdesiatych rokov. Neoficiálnou hudobnou scénou hýbu miestni nasledovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho alebo Talking Heads. Patrí k nim aj mladý Viktor. Keď sa stretáva so svojím idolom Mikom a jeho krásnou ženou Natašou, začína leto plné hudby, priateľstva a zakázanej lásky.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  04.07.2021 | 20:00 - 22:15

  Film

 5 € - permanantka

ARTKINO DKZH - LETO 2021

Podobné podujatia