ZRUŠENÉ! ŤAPÁKOVCI

tragikomický príbeh slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia účinkujú: Marek Majeský / Danica Jurčová / Andrea Karnasová / Erik Peťovský / Martina Bučková / Klaudia Belicová / Ľudmila Iványiová / Viktor Vincze st. / Roman Hatala / Tomáš Vincze

V zmysle vyhlásenia ústredného krízového štábu SR prijalo vedenie Kultúrnych zariadení Petržalky

toto opatrenie: 

Všetky zariadenia - Dom kultúry Zrkadlový háj, Dom kultúry Lúky a CC Centrum

sú do odvolania ZATVORENÉ a všetky plánované podujatia ZRUŠENÉ.

OZNAM o vrátení vstupeniek, ktoré boli zakúpené v pokladniach KZP (DK Zrkadlový háj a DK Lúky),

TU: http://www.kzp.sk/sprava/zmena-otvaracich-hodin-pokladne-kzp

(Ostatné vstupenky je možné vrátiť výhradne na tom predajnom mieste, kde boli zakúpené).

............................................................................................................................................

"Vstávaj, ideme spať!" - nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia. Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. 

„Vymysleli sme zaujímavý projekt spojenia amatérskych hercov s profesionálmi a Ťapákovci sa nám k tomu zdajú ako ideálne predstavenie.“ Skonštatoval režisér Viktor Vincze st.

„Myšlienka spojiť profesionálnu scénu s amatérskou je veľmi zaujímavá a považujem to za významný počin pre budúcnosť divadelníctva.“ Vyjadril sa herec Marián Labuda ml.

„S viacerými profesionálnymi hercami sme už spolupracovali v minulosti aj na iných projektoch. V hre Ťapákovci sa v ženskom obsadení predstavia Danica Jurčová a Andrea Karnasová. Z pánov sú to Marek Majeský, Marián Labuda ml. a Erik Peťovský, ktorých poznáme z televíznej obrazovky, divadiel a filmových projektov.“ Uviedol režisér.

Dramatizácia novely oslovila aj Erika Peťovského najmä svojou neutíchajúcou aktuálnosťou. „Predlohu Ťapákovci vnímam ako vynikajúcu sondu do mysle a mentality slovenského človeka. Poskytuje nám mnohé odpovede na stav dnešnej spoločnosti a nesie v sebe psychologický, sociálny a politický rozmer.“

V uplynulej jesennej sezóne sa do ťapákovského kolektívu pridal aj známy herec Peter Sklár.

Počas 90 minút si diváci uvedomia, že naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké. 

Diváci vyzdvihujú najmä skvelé herecké obsadenie, humor popretkávaný tragickými okamihmi a autentickú atmosféru ťapákovskej izby. 

Účinkujú: Marek Majeský / Danica Jurčová / Andrea Karnasová / Erik Peťovský / Martina Bučková / Klaudia Belicová / Ľudmila Iványiová / Viktor Vincze st. / Roman Hatala / Tomáš Vincze

 

Dom kultúry Zrkadlový háj

  30.06.2020 | 19:00 - 20:30

  Divadlo

 15 € prízemie

ZRUŠENÉ! ŤAPÁKOVCI

Podobné podujatia