Navigácia podľa žánru


POP HIT

Aj Petržalka má svoj hlas... alebo aj tu sa rodia spevácke talenty...

Kultúrne zariadenia Petržalky - Dom kultúry Zrkadlový háj – vyhlasujú každý rok v máji súťaž v populárnej piesni pre žiakov ZŠ, SŠ a dospelých pod názvom POP-HIT. Dalo by sa povedať, že „mamou“ tejto súťaže je pani Marta Droppová z DK Zrkadlový háj, ktorá ju založila takpovediac ešte v minulom storočí - v roku 1993 - ako súťaž v imitácii známych hlasov a tvárí hudobnej scény ako našej, tak zahraničnej.

Prvé tri ročníky tejto „playback show“ sa stretli s veľkým záujmom medzi deťmi a mládežou. „Až jedného dňa prišlo za mnou dievčatko, volala sa Lenka, že ona by chcela spievať tak naozaj. Tak som do toho išla.“, prezradila nám pani Droppová. „Začiatky boli náročné najmä z technického hľadiska, pretože skladby nahraté ešte na kazetách bolo dosť náročné spracovať a získať len hudobný podklad. Teraz už aspoň tieto problémy nemusíme riešiť.“, dodáva so smiechom.

Súťaž organizuje raz ročne, a to v 4 kategóriách podľa veku, pričom poslednou kategóriou sú stredoškoláci a dospelí. Porotu tvoria známe osobnosti hudobnej scény, hudobníci, skladatelia, speváci, aj hudobné skupiny. V porote si už „zahviezdili“ skupiny HEX, Maduar, speváci Jana Kirschner, Robo Papp a aj zosnulý Marián Kochanský. Okrem získania diplomu a vecných cien z rúk poroty, je najväčšou odmenou možnosť vystúpenia na Dňoch Petržalky pred naozaj veľkým publikom.

Ako nám povedala pani Droppová, ide o obvodné kolo súťaže a je na škodu, že víťaz nemôže postúpiť vyššie, aspoň do kola krajského, keď už nie celoslovenského. Napriek tomu boli účastníkmi tejto súťaže aj takí nádejní speváci a speváčky ako Denis Lacho a Dominika Šuľáková. Denis si založil vlastnú kapelu a koncom minulého roka vydal svoj prvý album pod názvom Dennis. A Dominiku nemusíme nijak zvlášť predstavovať. Dominika je predsa nádejným hlasom Hlasu ČeskoSlovenska.