Navigácia podľa žánru


Súbory

Kultúrne zariadenia Petržalky sú zriaďovateľom detských a mládežníckych folklórnych súborov: Lúčka, Hájenka, Jarabinka, Poleno.

KONKURZY - SEPTEMBER 2017 http://www.kzp.sk/oznamy/521-konkruzy-do-dfs


 

Folklórny súbor POLENO
založila vedúca súboru, Viera Eliášová v roku 1987.
Zámerom Viery Eliášovej bolo odlíšiť folklórny súbor od ostatných a preto ľudový tanec okorenila vtipom. Vznikli tak humorne ladené programy, ktoré majú veľký divácky ohlas.
FS Poleno pripravuje aj tradičné tance z Liptova, Podpoľania, Horehronia a reprezentuje slovenské ľudové umenie v zahraničí (Rakúsko, Taliansko, Maďarsko, Veľká Británia, Mexiko, Turecko, Portugalsko, Brazília, India, Južná Kórea, Čína, Taiwan a ďalšie).
So súborom spolupracuje päťčlenná hudobná skupina Ľudová hudba Petra Kuštára. FS Poleno nacvičuje v Gymnáziu na Pankúchovej ulici.

Kontakt:
Kultúrne zariadenia Petržalky
Folklórny súbor Poleno
Rovniankova 3
851 02 Bratislava
Tréningová sála:
Gymnázium Pankúchova
Pankúchova 6
vchod do telocvične je zo zadnej strany školy
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.poleno.org

Detský folklórny súbor LÚČKA
bol založený v roku 1985 v bratislavskej Petržalke. Ročne v ňom nacvičuje asi 60 chlapcov a dievčat vo veku od 6 do 15 rokov. Jeho celovečerný program pozostáva z piesní a tancov z oblasti Liptova, Záhoria a Horehronia. Deti úspešne reprezentovali slovenský folklór na rôznych folklórnych festivaloch a podujatiach doma i v zahraničí.

Kontakt:
Pavol Kollárik
Mobil: 0904 440 706
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.dfs-lucka.sk

Detský folklórny súbor HÁJENKA
bol založený v roku 1988 a účinkuje v ňom asi 100 chlapcov a dievčat vo veku 6 až 13 rokov. Deti pochádzajú prevažne z bratislavskej mestskej časti Petržalka. Súbor nacvičuje v priestoroch ZŠ Tupolevova 20, Bratislava-Petržalka.

Od roku 1993 spolupracuje s Detskou ľudovou hudbou JARABINKA. Od svojho vzniku vychovala niekoľko generácií úspešných hudobníkov a mnohí doteraz aktívne hrajú v rôznych folklórnych súboroch.
Súbory spoločným programom reprezentujú Petržalku na pódiách folklórnych festivalov na Slovensku i v zahraničí. Deti majú zážitky z mnohých zájazdov po našej krajine, z okolitých štátov i ďalekej Austrálie. V programe sú zahrnuté regióny Slovenska – Liptov, Dobrá Niva, Štefanov a iné.

Kontakt:
DFS Hájenka:
RNDr. Michal Štefanovič
Mobil: 0904 206 574
Ing. Jaroslav Mendel
Mobil: 0908 740 094
ĽH Jarabinka
Ľubica Hlinková, vedúca
Mobil: 0905 266 333
www.hajenka.sk