Navigácia podľa žánru


HUDBA NOVA

Ďalšie vstupenky, okrem predaja vstupeniek cez sieť ticketportal - kúp lístok,  je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky 

HUDBA NOVA - festival novej hudby

[HOUSE OF MUSIC]

Dom kultúry Lúky pozýva na 2. ročník festivalu novej hudby.

HUDBA NOVA je platforma pre novú/súčasnú hudbu, ktorej ambíciou je podporovať vznik a realizáciu nových hudobných projektov. Poskytuje aj možnosť realizácie mladým, talentovaným hudobníkom.

interpreti:

1_ Samčo, brat dážďoviek

2_ Sehari + paintings of Roman Harvan feat. Michal Tolgyessi

3_ Námestie Republiky - improvized electro - acoustic project

4_ Los Amargados - George Cremaschi + Petr Vrba

5_ EEGO - folk 'n' bass project

_________________________________________________________________________

Samčo, brat dážďoviek

Ja sa robím, že som kapela. hrám sa so zvukmi. hrám sa na zvuky. robím to preto, lebo sa nič nestane. a lebo ma to baví. všecko si nahrávam sám, s výnimkou toho, keď si to nenahrávam sám.

narodil som sa v roku 1988. v roku 1998 som oslávil desať rokov. v roku 2006 som dosiahol plnoletosť. odvtedy mám každý rok o rok viac. rád sa hrám s vecami ktoré vydávajú zvuk. mi zobrali hračky keď som vyrástol, tak si musím vystačiť s týmto.

2038 oslávil som päťdesiate narodeniny 2060 zomrel som a teraz šom žombíííííík! hej, ktorý že to je rok teraz?

http://samcobratdazdoviek.bandcamp.com/

http://bandzone.cz/samcoszabco

_________________________________________________________________________

Sehari + paintings of Roman Harvan feat. Michal Tolgyessi

Roman Harvan sa narodil v roku 1966 v Žiline. Vyštudoval konzervatórium a VŠMU - hru na violončele. Jedenásť rokov pôsobil v Štátnom komornom orchestri Žilina. Komponoval scénickú hudbu do detských rozprávok, k Shakespearovej hre Macbeth a k muzikálu Popoluška pre divadlo v Žiline. Hral a skladal hudbu pre skupinu Bezmocná hŕstka. V súčasnosti hrá na violončele v opere SND. Vo svojich skladbách vytvára prieniky medzi rockovou hudbou a klasikou, cítiť vplyvy Debussyho, Stravinského, Šostakoviča, ale aj Bacha, Messiaena a nemeckých romantikov. Maľuje od detstva.

"Kreslenie je druhá strana mince môjho hudobného vnímania sveta. Určitý emocionálny presah sa už hudbou vyjadriť nedá. Preto hľadám jeho zhmotnenie v kreslení. Kreslenie je len snaha o hudobné vyjadrenie cez obraz." Roman Harvan

Roman Harvan - violoncelo

Michal Tolgyessi - guitar

paintings by roman harvan

http://322d.com/portfolios/paintings/harry-roman-havran

Harvan: Moje kresby sú o človeku

http://bratislava.sme.sk/c/2366120/harvan-moje-kresby-su-o-cloveku.html

_________________________________________________________________________

Námestie Republiky - improvized electro - acoustic project

Fero Király (1979) je hudobník, ktorý sadí stromy. V hudbe sa najradšej pohybuje tam, kde ešte nebol, alebo si vytvára vlastné biotopy experimentovaním so samým sebou. V ťažších časoch sa skrýva v pekne temperovaných územiach J. S. Bacha. Stromy, ktoré sadí, sú naopak všetky dobre prebádané, zdokumentované a kategorizované. Napriek tomu si svoj život bez nich nevie predstaviť. Na Slovensku premiéroval niekoľko diel Mortona Feldmana, Sofie Gubaiduliny, Philipa Glassa a iných. V roku 2009 spoluzaložil Cluster ensemble, s ktorým uskutočnil slovenské premiéry skladieb Steva Reicha (Six Pianos, Four Organs), Šarūnasa Nakasa, Marka Piačeka, Petra Machajdíka… Okrem toho je členom VENI ensemble Dana Mateja a pôsobí v košickom zoskupení urbanHUDÁK.

Fero Király - keyboard

Michal Matejka - guitar

Jozef Krupa - drums

http://www.ferokiraly.com/

_________________________________________________________________________

Los Amargados - George Cremaschi + Petr Vrba

Statické štruktúry prechádzajúce rýchlymi zmenami a premena ticha v hluk a zvuku v hudbu – to sú najvýraznejšie prvky súčasnej improvizácie, s ktorými pracuje hudobné duo Cremaschi/Vrba. Jeho členovia skúmajú hranice svojich nástrojov, medzi nimi je trubka, kontrabas, klarinet či vibrujúce reproduktory. Ich prostredníctvom budujú a následne rozkladajú bezprostredne komponované štruktúry tvorené pomocou najjemnejších detailov a expresívnych gest.

George Cremaschi

Narodil se v New Yorku, kde také studoval hudbu a skladbu. Napsal kompozice pro tanečníky, rockové skupiny, tvůrce instalací, improvizátory, básníky, filmy, folkové hudebníky, divadla, orchestry a popové hvězdy. Spolupracoval s mnoha vynikajícími umělci (např. Greg Goodman, Saadet Türköz, Matthew Ostrowski, Matt Ingalls, Nicolas Collins, Evan Parker, Liz Allbee, Mats Gustafsson, Kai Fagaschinski, Lê Quan Ninh, Gino Robair, Rova Saxophone Quartet, Frédéric Blondy, Christof Kurzmann, dieb13, Andrea Parkins, Paul Lovens, Marshall Allen, Butch Morris a mnoho dalších).

Jako hudebník hraje mimo jiné díla následujících skladatelů: Morton Feldman, James Tenney, John Cage, Iannis Xenakis, Cornelius Cardew, Roscoea Mitchell, Christian Wolff, Wadada Leo Smith, Krzysztof Penderecki, Jon Raskin, Ana-Maria Avram, Louis Andriessen, Matthew Goodheart.

Cremaschi vystupuje na více než 30 nahrávkách labelů Apestaartje, Evolving Ear, Black Saint, Leo, Beak Doctor, Emanem, Rastascan, Music & Arts, Nine Winds a 482 Music.

Petr Vrba

Od roku 1994 DJ pražského Radia 1, v letech 1997–1998 absolvoval stipendijní pobyt v Institute of Art of Indonesia v Yogyakartě (studium gamelanu), od roku 2005 pasivní (hudební publicista, produkční) i aktivní (trumpety, klarinet, kráječe na knedlíky/vajíčka, koště…) explorace neidiomatické improvizace a od roku 2007 spolupráce s Eduardo Borsuci In Optima Forma jež vyústila v založení Zvukové brigády. V roce 2009 byl jedním ze zakládajících členů improvizačního tria Chaos und Logos a v roce 2010 proměnlivého tělesa IQ+1, které v létě 2011 vydalo kritikou oceňované album „tváří v tvář“. V roce 2011 založili s korejským experimentátorem Ryu Hankilem (budíky, psací stroje atd.) duo YANAGI jejichž debutové album Clinamen vyšlo počátkem roku 2012.

Aktuálně spolupracuje nejčastěji s americkým kontrabasistou a skladatelem Georgem Cremaschim (např. trio s Chrisem Heenanem) a slovenským saxofonistou a skladatelem Miro Tóthem (např. trio s Andrejem Gálem). S korejskou umělkyní SeEun Lee (video art) a americkým hráčem na modulární syntezátory Kenem Ganfieldem zkoumají možnosti audiovisuální improvizace. Spolupracuje s tanečníky (např. Kateřina Bilejová, Kateřina Dietzová, Manuela Tessi aj.). Hrál či hraje s Martinem Alačamem, Georgijem Bagdasarovem, Xavierem Charlesem, Isabelle Duthoit, Franzem Hautzingerem, Markétou Lisou, dd Kernem, Avou Mendozou, Seijirem Murayamou, Ivanem Palackým, Patrikem Pelikánem, Miroslavem Posejpalem, Matijou Schelanderem, Ingrid Schmoliner, Jaroslavem Šťastným (aka Peter Graham), Christopherem Williamsem a dalšími.

George Cremaschi - kontrabas, elektronika

Petr Vrba - trubky, klarinet, vibrujúce reproduktory

www.georgecremaschi.com

www.vrrrba.cz

vimeo.com/30986205

_________________________________________________________________________

EEGO - folk 'n' bass project

Projekt EEGO (Experimentálny elektronicko-gajdový orchester) kombinuje živé hranie na ľudových nástrojoch a elektronických mašinkách s predpripravenými loopmi. Na ľudové nástroje hrá vyhľadávaný interpret a výrobca gájd Juraj Dufek, syntetizátor a looper obsluhuje klávesák Mišo Veslo a na pomoc si prizvali Roba Sedílka, ktorý si sám pre seba programuje značne temnú elektroniku. Výsledkom je čosi, čo títo páni volaju "folk'n'bass". Zostava nie je finálna, do budúcna by radi pribrali živého basgitaristu a nemenej živého huslistu so zmyslom pre experiment.

Mišo "Veslo" Veselský - klávesy, teremin, efekty a haluze, koncovka, vokál

Juraj Dufek - gajdy, ľudové nástroje

Roba Sedílka - elektronika

zmena programu vyhradená

 

HUDBA NOVA

31. 01. 2015

19:00

Vstupné:predpredaj 5 / na mieste 7 EUR

Dom kultúry Lúky

Hudba

Kúp lístok

Galéria akcie

HN8 HN7 HN6 HN5 HN3 HN4 HN2 HN1 HN poster

Podobné akcie

Václav Neckář a Bacily - Príbehy, piesne a balady

V rokoch 1968 až 1970 bol spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členom speváck... čítaj ďalej

19. 03. 2020

GLADIATOR

Koncert v rámci ich klubového turné 2020 Klubové turné po slovenských hudobných kluboch... čítaj ďalej

05. 03. 2020

Percusession - meeting-point

Percusession - meeting-pointStretnutie perkusionistov. Djembe Brothers Rytmika Maribondo Ja... čítaj ďalej

28. 02. 2020

Paykuna & Sepp

Rakúska skupina  ´SEPP´ a mladá švajčiarska skupina ´PAYKUNA´ sa našli pri náročno... čítaj ďalej

27. 02. 2020

Komentáre k akcii