Navigácia podľa žánru


Keby všetky bandy sveta

BANDE sa podaril husársky kúsok! V ďalšom pokračovaní obľúbeného cyklu koncertov  world a etno hudby "Keby všetky bandy sveta" jej pozvanie opätovala svetoznáma poľská skupina ČAČI VORBA.

Známej slovenskej world music skupine  BANDA sa v súčasnosti darí veľmi dobre. Jej aktuálny album hraBanda sa v januári 2015 umiestnil na 14. mieste prestížneho rebríčka World Music Chart Europe (www.wmce.de), vo  februárovom top 40 world music charts Ethnocloud pesnička Nadeja na 5. mieste a v americkom februárovom Global Villlage Top 40 albums na 4. mieste!

Banda počas svojej 11 ročnej existencie  účinkovala na najväčších slovenských multižánrových a folklórnych festivaloch, ale koncertovala aj v Nórsku, ČR, Taliansku, Poľsku, Anglicku, Maďarsku, Nemecku a na Ukrajine. Posledným veľkým zahraničným úspechom bol januárový koncert v berlínskom Kuhlhaus.

ČAČI VORBA jedna z najvýznamnejších poľských etno / world  music skupín.  Vznikla v roku v 2006 a špecializuje sa na živelnú fúziu balkánskej, karpatskej aj rómskej hudby, jazzu a iných hudobných žánrov. Skupina používa akustické, často aj  exotické nástroje, napríklad  turecké kemence, grécke bouzouki, orientálnu  darabuku, či  dombek. V britskom hudobnom časopise "Songlines" bola označená za «jednu z najdynamickejších aj najbrilantnejších kapiel žánru 'etno/world-music' z Východnej Európy». Najnovší CD album  skupiny  „Tajno Biav — Secret Marriage“  (vydaný nemeckým vydavateľstvom Oriente Musik)  získal minulý rok prestížnu cenu „Folkowy Fonogram Roku“ (Poľský Rozhlas, III.2012), ktorej predchádzal britský titul „Songlines' Top of the World“ (I-II.2012) - už druhý v dejinách tejto kapely. Spolu so svojou speváčkou a husľovou virtuózkou Mariou Natansonovou, ktorá vo veku 15 rokov opustila hudobnú školu a rodičovský dom a vybrala sa do hôr hľadať a zažiť živú cigánsku a karpatskú kultúru, dosiahli veľký európsky úspech a získali mnoho ocenení už so svojím prvým CD albumom „True Speech“ (Oriente Musik, 2010): German Records Critics' Award, Songlines' Top of the World CD, #8 World Music Charts Europe, Swedish Lira Gillar, ako aj mnoho ďalších. Skupina má za sebou viac ako 250 koncertov v 14 krajinách.

www.banda.sk / www.cacivorba.pl

Ďalšie vstupenky, okrem predaja vstupeniek cez sieť ticketportal - kúp lístok,  je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky

 

 

Keby všetky bandy sveta

14. 05. 2015

19:00

Vstupné:10 predpredaj /12 v deň podujatia EUR

Dom kultúry Zrkadlový háj

Hudba

Kúp lístok

Galéria akcie

banda plagat maj

Podobné akcie

JOSEF LAUFER "Everyday Holiday"

TOUR 80 -  show Josefa Laufera pod názvom "EVERYDAY HOLIDAY", ktorá sa uskutočňuje pri pr... čítaj ďalej

27. 11. 2019

Skupina DRUŽINA - NEOFOLKLÓR tour

Hudba skupiny Družina je postavená na dvoch ženských hlasoch, ktoré doprevádzajú profesi... čítaj ďalej

21. 11. 2019

Ôsmy svetadiel

Najúspešnejší slovenský muzikál všetkých čias sa VRACIA Hudba najlegendárnejšej sl... čítaj ďalej

15. 11. 2019

Ôsmy svetadiel

PRIDANÉ PREDSTAVENIE! Najúspešnejší slovenský muzikál všetkých čias sa VRACIA Hudb... čítaj ďalej

14. 11. 2019

Komentáre k akcii