Navigácia podľa žánru


Keby všetky bandy sveta

BANDE sa podaril husársky kúsok! V ďalšom pokračovaní obľúbeného cyklu koncertov  world a etno hudby "Keby všetky bandy sveta" jej pozvanie opätovala svetoznáma poľská skupina ČAČI VORBA.

Známej slovenskej world music skupine  BANDA sa v súčasnosti darí veľmi dobre. Jej aktuálny album hraBanda sa v januári 2015 umiestnil na 14. mieste prestížneho rebríčka World Music Chart Europe (www.wmce.de), vo  februárovom top 40 world music charts Ethnocloud pesnička Nadeja na 5. mieste a v americkom februárovom Global Villlage Top 40 albums na 4. mieste!

Banda počas svojej 11 ročnej existencie  účinkovala na najväčších slovenských multižánrových a folklórnych festivaloch, ale koncertovala aj v Nórsku, ČR, Taliansku, Poľsku, Anglicku, Maďarsku, Nemecku a na Ukrajine. Posledným veľkým zahraničným úspechom bol januárový koncert v berlínskom Kuhlhaus.

ČAČI VORBA jedna z najvýznamnejších poľských etno / world  music skupín.  Vznikla v roku v 2006 a špecializuje sa na živelnú fúziu balkánskej, karpatskej aj rómskej hudby, jazzu a iných hudobných žánrov. Skupina používa akustické, často aj  exotické nástroje, napríklad  turecké kemence, grécke bouzouki, orientálnu  darabuku, či  dombek. V britskom hudobnom časopise "Songlines" bola označená za «jednu z najdynamickejších aj najbrilantnejších kapiel žánru 'etno/world-music' z Východnej Európy». Najnovší CD album  skupiny  „Tajno Biav — Secret Marriage“  (vydaný nemeckým vydavateľstvom Oriente Musik)  získal minulý rok prestížnu cenu „Folkowy Fonogram Roku“ (Poľský Rozhlas, III.2012), ktorej predchádzal britský titul „Songlines' Top of the World“ (I-II.2012) - už druhý v dejinách tejto kapely. Spolu so svojou speváčkou a husľovou virtuózkou Mariou Natansonovou, ktorá vo veku 15 rokov opustila hudobnú školu a rodičovský dom a vybrala sa do hôr hľadať a zažiť živú cigánsku a karpatskú kultúru, dosiahli veľký európsky úspech a získali mnoho ocenení už so svojím prvým CD albumom „True Speech“ (Oriente Musik, 2010): German Records Critics' Award, Songlines' Top of the World CD, #8 World Music Charts Europe, Swedish Lira Gillar, ako aj mnoho ďalších. Skupina má za sebou viac ako 250 koncertov v 14 krajinách.

www.banda.sk / www.cacivorba.pl

Ďalšie vstupenky, okrem predaja vstupeniek cez sieť ticketportal - kúp lístok,  je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky

 

 

Keby všetky bandy sveta

14. 05. 2015

19:00

Vstupné:10 predpredaj /12 v deň podujatia EUR

Dom kultúry Zrkadlový háj

Hudba

Kúp lístok

Galéria akcie

banda plagat maj

Podobné akcie

POP HIT 2018 - semifinále a finále

23. ročník v populárnej piesni pre žiakov ZŠ, študentov SŠ a dospelých. Súťaží sa v... čítaj ďalej

29. 05. 2018

music club- Rap na Lúkach vol.10

RAP na Lúkach vol.10 Rap na Lúkach podporuje originálnu hip-hopovú kultúru a filozofiu. ... čítaj ďalej

25. 05. 2018

HONZA VANČURA, IRENA BUDWEISEROVÁ - PLAVCI

Príďte si vypočuť najväčšie hity z histórie skupiny Plavci, ktorú Honza Vančura spolu... čítaj ďalej

24. 05. 2018

PET JAZZ 2018

XVIII. ročník petržalského jazzového festivalu Hlavným partnerom podujatia a z verejnýc... čítaj ďalej

23. 05. 2018

Komentáre k akcii